Усі інвестори, які готові були б вкладати гроші в проєкти щодо поводження з твердими побутовими відходами хочуть державних гарантій, а для цього має бути цілеспрямована державна політика і місцевими силами це питання зрушити складно.
Про це йшлося під час пресконференції щодо 100 днів роботи Волинської облради, пишуть Волинські Новини.
Як пояснив голова облради Григорій Недопад, проблема поводження з твердими побутовими відходами загальнонаціональна. І вирішувати її треба на державному рівні. Адже усі компанії, які могли б працювати в цій сфері, просять дати їм хоч якісь державні гарантії.
«Поки не буде нормальної програми на державному рівні, поки не буде державних гарантій, проблема залишатиметься. Ми спілкуємося з багатьма інвесторами, але вони просять державні гаранті. Ті всі технології, заводи зі спалювання, сортування чи переробки сміття дороговартісні. І ніхто не прийде на рік чи два, усі хочуть мати хоча б на 10 років ці гарантії. Є ж цікаві проєкти в Польщі, Чехії, Прибалтиці. Але це має відрегулювати держава», – переконаний він.
Водночас, каже Григорій Недопад, на місцях викручуються з ситуації як можуть: виділяють кошти на дегазацію, пробують впровадити сортування сміття і роздільний збір, проводять просвітницьку роботу.
«Коли у Міністерстві екології і природних ресурсів, інших міністерствах почнуть слухати міських голів, голів громад, в яких це питання стоїть гостро, тоді проблема почне вирішуватися. Мені самому неприємно, що сумарна площа сміттєзвалищ в Україні дорівнює площі Одеської області», – резюмував він.