Чотири року тому, 3 лютого 2017 року, пішов з життя колишній очільник Луцька Микола Романюк.
Смерть мера, якому лучани довіряли керівництво неодноразово, стала неабиякою втратою. Протягом його головування у місті відбулося чимало суттєвих змін, що нагадуватимуть жителям про багаторічну роботу міського голови, – передає Район.in.ua.
Пропонуємо ознайомитися з основними здобутками, які отримав обласний центр Волині під час очільництва Миколи Романюка.
Залізничний вокзал
Під час головування Миколи Романюка відбулося наймасштабніше оновлення вокзалу станції «Луцьк» з моменту його спорудження в 1959 році. Офіційне відкриття відбулося 26 жовтня 2012 року. Пізніше оновлений залізничний вокзал потрапив у список найкрасивіших в Україні.
Туризм
З початку правління Миколи Романюка, у місті почали працювати над туристичною привабливістю. 2012 року офіційно відкрили Центр туристичної інформації та послуг. Міський голова у вітальному слові зазначив, що це велика подія для міста, адже саме з культурних, спортивних і туристичних зв’язків розпочинається економічна співпраця, тому влада надає великого значення розвитку туристичної галузі.
Крім того, у місті щороку влаштовували різноманітні заходи та фестивалі у стінах Луцького замку і на Театральному майдані.
ЦНАП
2012 року відкрили Центр надання адміністративних послуг. Урочисто відкриваючи ЦНАП, Микола Романюк наголосив, що це знакова подія як для міста, так і для всієї області. З часу відкриття луцький ЦНАП і дійсно стали називати одним із найкращих в Україні і часто показували нову споруду гостям міста.
Комунальна сфера
З часу, відколи Микола Романюк почав працювати міським головою, у Луцьку капітально відремонтували понад 100 доріг та два шляхопроводи – на Соборності-Перемоги та на Ківерцівській. Особливого резонансу набрала реконструкція вулиці Лесі Українки. Попри скандальну ситуацію зі зрізуванням дерев та кримінальні провадження щодо держзакупівель, міський голова Микола Романюк був переконаний, що ремонтні роботи необхідно продовжувати, хоча б і через те, що пішохідна вулиця Луцька значно програвала у порівнянні з подібними місцями в обласних центрах по-сусідству.
Окрім цього, за час роботи каденції мера у місті освітлили пішохідні переходи і продовжили будівництво системи зовнішнього освітлення. До кінця 2016 року у місті оснастили світильниками близько 70 пішохідних переходів. Сучасне освітлення встановили й на меморіальному комплексі «Вічна слава».
Також під час головування Миколи Романюка активізувалися й ремонти прибудинкових територій. За ініціативи мера, жителі приватних забудов почали купувати сміттєві контейнери.
Реконструйований зоопарк
Микола Романюк активно співпрацював із закордонними партнерами. Зокрема, завдяки програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна вдалося реконструювати міський зоопарк. В оновленому закладі почало функціонувати 35 об’єктів, серед яких: адміністративні приміщення, ветеринарна клініка, ведмеже та левове містечка з оглядовими майданчиками, павільйон з відкритими вольєрами для приматів, парнокопитних, дикого кабана, дитячий контактний зоопарк, та багато іншого. Реконструйований звіринець став не лише улюбленим місцем для малечі, а й ще одним пунктом, куди запрошують гостей обласного центру Волині.
Громадські ініціативи
Під час головування Миколи Романюка у Луцьку запустили конкурс громадських ініціатив, за підсумками якого найкращі ідеї громадськості вдається реалізувати у співфінансуванні 90% з бюджету міста та 10% – за кошти лучан.
Зокрема, у 2015 році перемогу на конкурсі здобув проект Едуарда Поліщука «Зробимо Луцьк доступним», що дав змогу покращити можливості незрячих у пересуванні містом. Крім того, міський голова Микола Романюк став першим мером, який підписав розпорядження «Про забезпечення людям із вадами зору доступу до інформаційної продукції», згідно з яким при замовленні поліграфічної продукції інформаційного характеру, що стосується міста Луцька та діяльності міської влади, слід забезпечувати друк не менше одного відсотка такої продукції шрифтом Брайля.