Чемпіоном став житель селища Верхнього Синьовидного Ігор Білінський. Цьому природолюбу торік пощастило знайти боровика найпізніше серед колег — 5 грудня, коли вже випав сніг. Для Карпат зимові боровики є досягненням унікальним.
Змагання з пошуку «найпізнішого» білого гриба оголосив місцевий краєзнавець, керівник громадської організації «Сколівщина» Олексій Тренич.
— Пан Ігор — грибник у нас завзятий, у будь-яку погоду вирушає з кошиком до лісу, — розповів Олексій Васильович кореспонденту «Високого Замку». — У пошуку боровиків навіть річку убрід переходить. Знає гарні грибні місця…
Лауреату «грибного» конкурсу вручили іменне горнятко, з одного боку якого майстри фотокераміки зобразили його боровика-чемпіона, а з іншого — світлину самого переможця із його лісовими трофеями. На додачу, свої сувеніри за популяризацію карпатських багатств підніс директор Національного природного парку «Сколівські Бескиди» Василь Приндак. Серед його гостинців — карпатський мед, знаменитий місцевий трунок — калганівка, набір лісових чаїв, до складу яких увійшли малина, брусниця, меліса, чорниця, звіробій, шипшина, глід, аронія, горобина червона, терен, ялівець.
А тим часом Олексій Тренич оголосив новий «грибний» конкурс — на найпершого боровика у 2021 році.
Що стосується Волині, то у нас гриби збирали значно довше, ніж у Карпатах, навіть на Новий рік, щоправда, білих серех них не було.