Після довгого карантину в школах розпочалось навчання. Як зазначає Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, всі дещо розслабилися та зраділи відновленню навчання. Втім лікарі закликали не нехтувати дотриманням протиепідемічних норм. Є чіткі прописані правила, коли нехтування протиепідемічними заходами можуть знову призвести до заборони відвідування шкіл. Перше правило, пов’язане з коронавірусною хворобою – якщо на самоізоляції перебуватимуть більше половини учнів або персоналу навчальний заклад може бути зачинено для відвідування.
Друге правило стосується перевищення епідемічного порогу на грип та грипоподібні захворювання.
«Початок лютого – це традиційний період зростання кількості грипоподібних захворювань, і в разі перевищенні епідпорогу в окремих регіонах по грипу, а саме досягнення та перевищення рівня 483 хворих на 100 тисяч населення, відвідування шкіл може потрапити під обмежувальні протиепідемічні заходи», – нагадують медики.
Станом на сьогодні, показник захворюваності на ГРВІ становить 331,5 на 100 тисяч населення, що на 31,45% менше епідемічного порогу, розрахованого для України. В області інтенсивний показник захворюваності становить 359 на 100 тисяч населення (вищий від середньо державного на 8%) та нижчий від епідемічного порогу на 37%.
Медики дали кілька порад, як попередити зараження грипом:
- уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
- обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
- часто провітрюйте приміщення;
- часто мийте руки з милом;
- не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
- уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
- прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
- якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.