Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки: згідно з ним, лише 10 % українців переконані, що країна рухається у вірному напрямку.
Про це свідчать результати всеукраїнського опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 22 січня 2021 року.
На запитання «На вашу думку, зараз в Україні справи йдуть у правильному чи в неправильному напрямку?» 74,3% респондентів відповідають, що справи рухаються в неправильному напрямку. Вважають, що справи рухаються в правильному напрямку – 10%. Решта 15,7% респондентів не визначилися або відмовилися відповідати на запитання.
Електоральні настрої населення щодо виборів Президента України: перший тур
Якби вибори Президента України відбувалися в другій половині січня 2021 року і в них брали участь зазначені в Таблиці 1 кандидати, відносно найбільше голосів отримав би Володимир Зеленський – 13,4% серед усіх респондентів і 19,8% серед тих, хто визначився з вибором. На другому місці – Петро Порошенко, якого підтримали б 10,6% серед усіх респондентів і 15,7% серед тих, хто визначився з вибором.
Далі йдуть Юлія Тимошенко (відповідно, 8% і 11,8%), Юрій Бойко (7,4% і 11%), Ігор Смешко (6% і 8,9%), Володимир Медведчук (5% і 7,5%), Володимир Гройсман (3,9% і 5,8%).
Електоральні настрої населення щодо виборів Президента України: другий тур
Респондентам моделювалися дві пари другого туру: В. Зеленський і П. Порошенко та П. Порошенко і Ю. Бойко.
У парі В. Зеленський і П. Порошенко 30,6% серед усіх респондентів підтримали б В. Зеленського, а за П. Порошенка віддали б свій голос 24,9% респондентів. У перерахунку до тих, хто визначився з вибором, 55,2% підтримали б В. Зеленського, а 44,8% – П. Порошенка. Різниця між кандидатами перевищує похибку, тому в такій парі станом на кінець січня набирає більше В. Зеленський.
У парі Ю. Бойко і П. Порошенко 33,9% серед усіх респондентів проголосували б за Ю. Бойка, а 30,1% – за П. Порошенка. Серед тих, хто визначився з вибором, 53% голосують за Ю. Бойка, 47% – за П. Порошенка. Утім, різниця між кандидатами – в межах похибки, тому формально за результатами опитування вони мають приблизно однакову підтримку.