Серед останніх закупівель МОЗ України не побачити кисень для лікарень чи вакцини.
Поки сотні власників малого бізнесу один за одним втрачають джерело прибутку, а в центрі Києва збирається черговий протестний мітинг, в МОЗ продовжують здійсняти держзакупівлі. Та от тільки в грудневому переліку – абсолютно другорядні на фоні пандемії послуги і лоти, – передає Знай.ua.
На програмне забезпечення, телефонні розмови і листування Міністерство спустить близько 2 млн грн. Ще 1 млн піде на електроенергію у двох головних адмінбудівлях в центрі Києва.
Одним із останніх замовлень Міністерства охорони здоров’я України на офіційному сайті майданчика електронної системи публічних закупівель ProZorro стала електрична енергія.
“Сяйво” двох адмінбудівель МОЗ обійдеться у 1 млн 52 тис грн. Відповідний договір був укладений 6 січня.
Мова йде про 2 лоти: адмінбудинок за адресою по вул. Грушевського, 7 і адмінбудинок на Л. Толстого, 9 в центрі столиці.
Ще одним “господарчим” лотом стали послуги телефонного зв’язку та передачі даних, вартістю у 350 тис грн. Договір був укладений 22 грудня.
У розділі “Обґрунтування”, власне, зазначено перелік цих “золотих” послуг.
Систему зв’язку в МОЗ України, за адресою вул. Грушевського, 7, оператором було здійснено підключення до телекомунікаційної мережі усіх телефонних номерів загального користування, що наявні на даний час у Міністерстві, а саме:
– телефони індивідуальні без погодинної оплати місцевих розмов (АТС- 10) – 19 шт;
– телефони індивідуальні з погодинною оплатою місцевих розмов – 148 шт;
– послуга радіомовлення – 1 радіоточка;
– користування ліній безпосереднього зв’язку – 7 шт;
– послуги голосової телефонії з використанням мережі Інтернет за протоколом SIP (Послуга SIP Trunk) – 20 шт;
– глобальна телекомунікаційна послуга з кодом «800» (гаряча телефонна лінія Міністерства охорони здоров’я України) – 1 шт.
Того ж дня, 22 грудня, був укладений договір ще і з “Укрпоштою”. Листування працівників Міністерства обійдеться у 100 тис грн.
Судячи із пануючих сьогодні протестних настроїв серед українців і щодо відсутніх вагомих результатів у питанні вакцинації від COVID-19, і подорожчання електроенергії, схоже МОЗ вирішило “зміцнити позиції”.
Ще понад 40 тис грн було витрачено на послуги із встановлення охоронно-тривожного та охоронно-пожежного призначення.