Протягом вівторка 29 грудня волинські екоінспектори разом із правоохоронцями та журналістами їздили луцькими ялинковими ринками міста, аби перевірити законність походження хвойних символів зимових свят і попередити підприємців про відповідальність за відсутність відповідних документів, бирок і цінників.
ІА ВолиньPost ділиться першими результатами рейду на двох локаціях – поблизу ТЦ «Глобус» та на проспекті Соборності (поблизу ринку «Північний»).
Перед перевіркою начальник Державної екологічної інспекції Олександр Кралюк розповів, що такі заходи на Волині вже стали традиційними. Щорічно перед Новим роком екоінспектори разом із правоохоронцями об’їжджають усі локації, де проводять продають святкові деревця.
«Аби впевнитися в тому, що усе відбувається в межах закону і наші ліси не перетворюватимуть на пустелі, перевіряємо кожного суб’єкта господарювання, який продає ялинки, чи має він відповідні документи, що встановлюють походження дерева. Обов’язковими є чіпи та маркування. Якщо ми будемо бачити ситуацію, де казатимуть, що чіпи – у кишенях чи щось подібне, то на це звертатимемо увагу», – пояснює Олександр Кралюк.
Частина роботи екоінспекторів під час рейду полягає у перевірці відповідного маркування хвойних дерев та наявність у підприємців – лісорубних квитків, які пояснюють походження. Якщо ж буде необхідність, далі проводитимуть зустрічну перевірку лісгоспів, які надавали продукцію.
Першим перевіряли підприємця Олександра Войчука поблизу «Глобуса». Чоловік займається реалізацією новорічних красунь вже протягом восьми років і, каже, щорічно готує документи і намагається дотримуватися закону.
Олександр Войчук пояснив, що дерева тільки-но розвантажили і просто не встигли наклеїти на усі бирки, до того ж, каже, що ті, які їм дають, зовсім не тримаються і після першого ж дощу розклеюються. Просить Луцьку міську раду звернути на це увагу і забезпечувати не паперовими, а пластиковими бирками, які є надійнішими.