У березні цього року у Луцьку міську клінічну лікарню доставили пацієнта з села Тагачин Турійського району, який покалічився циркуляркою. Тоді операційна бригада рятувала відрізану в ділянці передпліччя руку протягом 6,5 годин. Під мікроскопом зшивали нерви, судини, м‘язи. Про випадок розповіли на сторінці лікарні у фейсбуці.
«Також зробили кістковий остеосинтез, тобто, зафіксували переломи кісток металевими конструкціями, – розповідає лікар хірург ортопед-травматолог опікового відділення, реконструктивно-відновної хірургії та хірургії китиці Микола Пемпко. – Згодом стався некроз м‘язів з нагноєнням. Почистили рану, закрили дефект шкіри та м‘яких тканин».
Після того, як загоїлася рана, у червні провели демонтаж, а в липні виконали металоостеосинтез променевої кістки з кістковою пластикою. Кістки зрослись, і тиждень тому провели реконструктивну операцію по транспозиції сухожилків, оскільки в пацієнта залишився неврологічний дефект: він міг згинати пальці і кисть, але не міг розгинати. Як жартує сам пацієнт, важко збирати картоплю і яблука.
«Тому ті сухожилля, які були збережені, у ході операції «перепідключили» до пошкоджених. Ось тепер, як ви бачите, пальці згинаються і розгинаються. Функція руки фактично відновлена», – задоволений результатом лікар Микола Пемпко.