Сучасне, креативне та абсолютно незвичне для нашого міста представлення передвиборчої програми кандидата на посаду міського голови Максима Клим’юка і команди місцевого осередку політичної партії «Громадянська позиція» відбулось у районному будинку культури минулої суботи. Цей програмний документ був написаний за безпосередньої участі жителів міста, що вносили свої пропозиції на спеціальній інтернет-платформі.
Власне, у такому форматі знайомство жителів міста із основними напрямами діяльності, що визначені пріоритетними для злагодженої команди, яка йде на місцеві вибори, точно було уперше. Ця презентація відбувалась у вигляді одночасного поєднання раціонального підходу до справи із емоційністю та душевністю, професіоналізму зі звичайною людяністю, упевненості у своїх силах із визнанням власної простоти, розуміння нагальної необхідності кардинальних змін із толерантним прийняттям права кожного громадянина на власну думку.
На великому екрані відображались пункти програми дій у розділах, що стосувались галузей медицини, економіки, соціальної сфери, житлово-комунального господарства, освіти, культури, спорту, молодіжної політики та розвитку інфраструктури. У багатьох з них були вказані назви уже розроблених програм, які деталізують розв’язання тих чи інших проблем, втім, щоби представити окремо кожну з них, не вистачило би й дня. Короткі роз’яснення щодо основних програмних цілей надавав Максим Клим’юк, а далі запрошував на сцену кількох представників команди «Громадянської позиції» – фахівців у обговорюваних на той момент галузях, які висловлювали професійне бачення теми. А підсумовував він кожен розділ реальними історіями з життя мешканців міста, які викликали теплі, добрі, а інколи й дуже сумні почуття.
Що ж до самих програмних положень, то слід зауважити, що серед них було багато справді цікавих та нових для міста. Скажімо, серед завдань реформування медичної галузі, окрім створення ефективної «Лікарні для людей», комплексної програми підтримки молодих спеціалістів, ліквідації так званої благодійної лікарняної каси та облаштування сучасного й функціонального приймального відділення, є й доволі смілива соціальна ціль – створення комунальної аптеки, яка б реалізовувала ліки, придбані у виробників, без націнок, як це відбувається у аптеках приватних.
Бачення розвитку сфери економіки у команди Максима Клим’юка полягає у залученні реальних інвестицій, створенні сучасного індустріального парку, що забезпечив би й одночасне збільшення робочих місць, а також підтримки самозайнятого у сільському господарстві населення сіл, що увійдуть до міської об’єднаної громади.
У житлово-комунальному господарстві кандидат на посаду міського голови та його однодумці не бачать альтернативи планомірній діяльності зі зниження комунальних тарифів шляхом аудиту, модернізації та реформування комунальних підприємств, переходу на індивідуальне опалення у багатоквартирних будинках, підтримку діяльності ОСББ, упровадження системного та справедливого підходу в розподілі коштів бюджету між комунальними підприємствами, територіями міста, населеними пунктами ОТГ.
У розмові про галузь освіти наголос робився на доступності дошкільних закладів для усіх мешканців новоствореної громади, стимулюванні творчо обдарованих учнів та педагогів, модернізації навчальної бази освітніх установ, облаштуванні спортивних залів і стадіонів, а ще – на забезпеченні безкоштовного перевезення школярів.
У соціальній сфері вони планують впровадити електронну картку жителя громади, що дозволить легко отримувати усі види соціальних допомог і призначень, а також даватиме знижки на придбання товарів, ліків, послуг, проїзду у транспорті. Серед амбітних завдань – формування системи муніципального транспорту. Особливу увагу планують приділяти підтримці сімей, що виховують діток з інвалідністю, та реабілітації військовослужбовців.
Встановлення в міських мікрорайонах, у селах Зарічанської ОТГ зон відпочинку, популяризація міста шляхом організації бізнес конференцій, ІТ-форумів, фестивалів та інших масових заходів, які сприяли б просуванню бренду міста, реалізація туристичного кластеру – це лише основні напрями розвитку туризму та рекреації. А поруч із цим – підтримка культури та мистецтва.
У молодіжній політиці перевагу надаватимуть прозорому відбору кадрів через соціальні ліфти для молоді, запровадження стажування на різноманітних посадах, підтримці молодіжних організацій, проектів та ініціатив, створення центру молодіжних ініціатив. А ще планують виділяти земельні ділянки під молодіжне будівництво житла, бо, як стверджували зі сцени представники команди «Громадянської позиції», необхідно зробити так, щоб молодь із міста не прагнула виїхати, а пов’язувала своє майбутнє із Володимиром.
А от питання інфраструктури у команді Максима Клим’юка невід’ємно пов’язують із сільськими територіями нинішньої Зарічанської ОТГ. Отож, серед програмних завдань – модернізація сфери пасажирських перевезень, забезпечення доступності пасажирського транспорту для людей з особливими потребами, організація дієвої системи безпеки для пішоходів. Також пріоритетами своєї майбутньої діяльності вони визначають створення відкритих реєстрів всієї комунальної власності, проведення реальної інвентаризації вільних земельних ділянок, облаштування автостанції з метою створення комфортної логістичної інфраструктури та історичної зони «Вали Городища» в центральній частині міста, впорядкування існуючих та створення нових зелених відпочинкових зон, громадських просторів, реконструкцію центральної площі під місце відпочинку та дозвілля жителів міста, збільшення кількості паркомісць у місті, створення притулку для бездомних тварин.
Та будь-яку програму неможливо реалізувати без людей, наголошував кандидат на міського голову. Тож на сцену по черзі запрошував представників команди: лікаря-травматолога Андрія Веремєєнка, голів ОСББ Григорія Цаль-Цалка, Дмитра Юзвенка, Сергія Петровського, підприємця Віктора Захарду, директора АТП Володимира Дячука, працівників крупного підприємства Миколу Кліщука та Мирослава Стольницького, керівника танцювальної школи Романа Дячка, музиканта Володимира Папіна й директорку районного будинку культури Зінаїду Петровс, Ірину Романюк-Марходей, Аллу Малишеву та Олексія Ткаченка, які виховують діток з інвалідністю, голову спілки афганців Івана Омельчука, членкиню асоціації екологів України Анну Рубанову, багаторазового чемпіона України Романа Горошкевича, зоозахисницю Тетяну Бондарук.
Першим же номером списку «Громадянської позиції» став відомий своєю принциповістю Павло Горошкевич, який не побоявся перед виборами покинути політичну силу, що себе дискредитувала, та за покликом совісті пішов разом з однодумцями від партії, яка гарантує місцевим депутатам повну незалежність. У своїй промові Павло зазначив: «Ми йдемо від «Громадянської позиції», бо упевнені, що люди голосують за особистості, а не розкручені партійні бренди. А підтримуємо самовисуванця Максима Клим’юка не лише тому, що багато у чому наші погляди збігаються, а й тому, що він не прагне у будь-який спосіб потрапити в раду. Не намагається стати першим чи другим, прохідним номером у партійному списку, як це роблять ті кандидати на міського голову, які відчувають свою поразку на виборах. Тому ми йдемо в одній команді, щоб змінити Володимир разом!».
На жаль, як зазначили згодом організатори, карантинні застереження не дозволили зробити цю презентацію велелюдною, але завдяки новітнім технологіям інтернет-ресурсу «Твій Володимир», що забезпечив трансляцію заходу у прямому ефірі та у запису, загалом було охоплено близько 10 тисяч глядачів. Ця ж спільнота провела онлайн-голосування за кандидатів на посаду міського голови у Фейсбуці – у ньому впевнено перемагає Максим Клим’юк.
Юлія ПАШКОВА