Регіональна комісія з питань ТЕБ та НС вирішила посилити карантин на території області для запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Зокрема, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020-го року №641, якою кожен регіон України розділений на різні рівні епідемічної небезпеки, в області прийняті протиепідемічні заходи відповідно до визначених Урядом зон (зеленої, жовтої, помаранчевої та червоної).
Відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка сьогодні, 3 серпня 2020-го року. До слова, участь в засідання взяли голова обласної ради Ірина Вахович, депутати Михайло Імберовський, Володимир Бондар, Юрій Ройко, Олександр Омельчук та народний депутат Вячеслав Рубльов.
«Хочу усіх попросити без політики та з розумінням поставитися до ситуації, що виникла. Зараз ми усе детально обговоримо та розберемося. Головний державний санітарний лікар області зараз усе розповість про червону, помаранчеву і зелену зони. Ми сьогодні повинні прийняти правильне рішення, яке усі міські голови повинні виконати», – зазначив на початку голова ОДА Юрій Погуляйко.
Нагадаємо, що місто Луцьк за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19 потрапив до червоної зони, Луцький та Любешівський – до помаранчевої, місто Нововолинськ, Горохівський, Ківерцівський, Локачинський, Маневицький і Турійський райони – до жовтої.
«Червона» зона означає суворий карантин. Тож головний державний лікар області Наталія Янко розповіла чому адміністративний центр області потрапив у «червоний» рівень епідемічної небезпеки.
«Оскільки в області на день проведення державної ТЕБ та НС відбувалося перевищення двох із чотирьох цільових показників, враховувався внесок кожної окремої адміністративної одиниці. На території міста Луцьк показник динаміки зростання випадків інфікувань становив 68 %, що відповідає червоному рівню небезпеки. Він повинен не перевищувати 50 %», – повідомила Наталія Янко.
Як відзначила головний санітарний лікар, показники вираховуються автоматично у програмі, яка й визначає до якого рівня віднести ту чи іншу територію. Рішення Державна комісія з питань ТЕБ та НС переглядає кожні 7 днів.
Загалом на Волині аналіз поточної епідемічної ситуації свідчить, що на сьогодні невідповідність відбувається по 1 із 4 визначених критеріїв, котрі вираховуються при встановлені рівня епідемічної небезпеки. Це стосується коефіцієнту виявлення випадків інфікування, котрий перевищує рекомендований 11 %. Проте, зазначени показник набув тенденції до зниження і на сьогодні становить 17,5 % проти 21 % (станом на 26 липня).
Показник динаміки зростання випадків інфікування почав знижуватися і на сьогодні становить мінус 18 % (при рекомендованому не більше +10%). Зниження відбувається із кінця липня, коли він складав +48 %.
Відтак, члени комісії вирішили прийняти відповідні протиепідемічні заходи відповідно до зон епідемічної небезпеки, як встановлено у постанові КМУ.
Разом із цим, вирішили звернутися до КМУ, МОЗу, Центру громадського здоров’я з пропозицією перегляду методики визначення рівня епідемічної небезпеки поширення захворюваності COVID-19, зокрема щодо недоцільності застосування показника «внесок одиниці в перевищення регіону», який спотворює об’єктивність отриманих результатів.
Як відзначила голова обласної ради Ірина Вахович, саме коефіцієнт локалізації виявлення випадків й вплинув на результати щодо м.Луцьк. Ірина Михайлівна переконана, що це похибка методики визначення і її необхідно переглянути. Погодився з цим і голова ОДА Юрій Погуляйко, який відзначив, що в сусідніх областях ситуація значно гірша.
«Показники рахуються за останній тиждень. Тому, думаю, що до кінця тижня ситуація в області значно покращиться і у нас не буде червоного рівня епідемічної небезпеки у Луцьку. Сьогодні ж ми повинні виконати постанову КМУ та рішення Державної комісії ТЕБ та НС, яке нам довели», – резюмував Юрій Погуляйко.