Через карантин замість збирання полуниці в Польщі – українські працівники з’їхалися на збір урожаю до Хорохорина Луцького району. У невеличкому селі на Волині нині сезон: рекордні за 10 років урожаї, тож працівники їдуть підзаробити. Кажуть, через пандемію коронавірсу виїхати на роботу за кордон стало важче, а на Батьківщині вдається заробити не гірше.
Про це інформує «5 канал».
Людмила Дирда на заробітки до Хорохорина приїхала з сусіднього району. На цій плантації працює вже другий тиждень. Вродила полуниця добре, тому жінка сподівається цього року заробити не гірше, ніж за кордоном.
Каже: «Їздила я і за кордоном, працювала теж на полуниці. Зараз тут теж непогані заробітки, за день можна заробити 1200-1500 гривень, залежно як хто працює».
Полуницю в цьому селі вирощують 15 років. Започаткували ягідний бізнес у регіоні українські заробітчани, які працювали в Польщі. Тепер перетворили це на прибуткову справу та наймають сезонних робітників.
«Роботи досить багато – її потрібно декілька раз посапати від зілля, постелити, обробити, тут і трактором кілька разів. Мені подобається ця справа. Якби не подобалась, я б цього не робив, бо це важка дуже справа», – розповідає фермер Віктор Карпович.
Щодня на таких полях збирають 100 тонн врожаю. Сезон на Закарпатті та півдні України закінчився, тож гуртові покупці їдуть за ягодами сюди.
«У нас 250 дворів у селі всього. Не займається лише дворів 20, а то всі займаються вирощування полуниці. Приблизно вирощуємо полуницю на 300 га. Із різних кінців країни приїжджають сюди купувати полуницю», – хизується староста села Хорохорин Анатолій Мельничук.
Через дощову погоду сезон збирання полуниць змістився з початку червня на кінець місяця.
“Де опади були більш-менш оптимальні, то ми маємо врожаї, близькі до рекордних. У тих місцях, де надлишки вологи – там спалахи хворіб негативно вплинули на обсяг врожаю і його якість», – пояснює керівник відділу рослинництва Волинської ОДА Олександр Книш.
Фермери прогнозують, що сезон полуниць на Волині триватиме ще тиждень. Головне – аби була сприятлива погода.