Перший президент України Леонід Кравчук поповнив склад наглядової ради Благодійного фонду “Меморіал Голокосту” Бабин Яр “(BYHMC).
Кравчук став п’ятнадцятим членом цього органу, сформованого як міжнародна команда всесвітньо відомих і авторитетних правозахисників, науковців, політиків, бізнесменів, релігієзнавців і діячів культури.
Про це йдеться в повідомленні на офіційному веб-сайті фонду, пише інформаційне видання “Корупція“.
Леонід Кравчук приєднався до членів спостережної ради як державний і громадський діяч, політик, науковець і дипломат високого рівня. До того ж у свій час саме він виголосив історичну промову в контексті переосмислення та дослідження теми Голокосту. Леонід Кравчук, як голова Верховної Ради, вибачився в 1991 році в Бабиному Яру перед єврейським народом від імені українського за участь окремих українців у Голокості.
Крім Леоніда Кравчука, до складу наглядової ради Благодійного фонду “Меморіал Голокосту “Бабин Яр” входять такі видатні особистості, як лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, колишній віце-канцлер Німеччини Йошка Фішер, американський політик Джо Ліберман, екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський та генеральна директор ЮНЕСКО в 2009 — 2017 роках Ірина Бокова.
На рівні функцій наглядова рада здійснює контроль за діяльністю фонду та консультує Раду директорів як окремий і незалежний від неї орган. Благодійний фонд “Меморіал Голокосту” Бабин Яр” — це неурядова організація, яка прагне побудувати центр освіти, документації і пам’яті, присвячений трагічним подіям вересня 1941 року. Меморіальний центр покликаний гідно вшанувати пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру і сприяти гуманізації людства через збереження та вивчення історії Голокосту.
Варто зазначити, що нещодавно Леонід Кравчук поділився своєю думкою щодо сепаратизму в Береговому. На думку Кравчука, в Береговому його нема. Конфліктна ситуація в Береговому потребує обговорень, проте про сепаратизм тут не йдеться.
“Я дуже багато разів бував в Берегово і за Радянських часів, і в час української незалежності. Я вам скажу точно, що під час радянської влади питання сепаратизму, як в нас тут називають, хоча я вважаю це не точна назва, і інші мовні питання ніколи не ставили. Принаймні, більшість людей в цьому районі знали російську мову. Тому, я думаю, в цьому разі джерело питань, які ми обговорюємо сьогодні, не знаходиться в Берегово. Воно знаходиться в Будапешті. Саме там, використовуючи ситуацію, саме там, використовуючи якісь внутрішні проблеми, у тому числі, і виборчі, центральна влада акцентує увагу на деяких питаннях і мовних, і не тільки”, – сказав перший президент України.