Суд визначив суму застави, за яку звільнять з-під варти колишнього директора Ковельського ветсанзаводу, який спричинив в місті екологічну катастрофу місцевого значення.
Про це пише «Ковель медіа».
У Ковельському міськрайонному суді відбулося судове засідання з приводу обрання міри запобіжного заходу для приватного підприємця Вадима Сухоноса, який колись працював на посаді директора Ковельської філії державного підприємства «Укрветсанзавод» і нещодавно його затримали у Київській області.
Старший слідчий Ковельського відділу поліції Володимир Супрунюк у клопотанні просив застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
У матеріалах справи говориться, що 12 квітня 2017 року винесли повідомлення про підозру Вадиму Сухоносу у вчиненні злочинів за ч. 1 ст. 239, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, за що передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п’ять років.
Розмір інкримінованої шкоди державі сумарно складає 1 мільйон 180 тисяч 926 гривень 57 копійок. У той же день Вадима Сухоноса оголосили у розшук, а наступного дня, тобто 13 квітня, слідчий звернувся до суду з клопотанням про застосування щодо підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Це клопотання обґрунтовали тим, що Вадим Сухонос зареєстрований в Донецькій області, частина якої є територією проведення антитерористичної операції, що відмежована від мирної території України умовним кордоном, який не забезпечує проникнення на територію терористичних організацій ДНР та ЛНР. У зв’язку з цим підозрюваний може залишити територію України та цим самим ухилитись від кримінальної відповідальності.
Слідчого підтримала в суді процесуальний прокурор Наталія Ткачук та доповнила, що існують додаткові ризики.
Вадим Сухонос в судовому засіданні просив обрати йому домашній арешт за місцем фактичного проживання у Києві, оскільки не має наміру ухилятись від слідства.
Адвокат переконувала, що слідством не надано доказів вручення йому підозри та доказів того, що вживались відповідні заходи для вручення такої підозри, а відтак Вадим Сухонос не набув статусу підозрюваного, не ухилявся від слідства, оскільки викликів до слідчого не отримував і взагалі йому не було відомо про те, що він перебуває в розшуку.
Слідчий суддя Ковельського міськрайонного суду Петро Бойчук застосував щодо Вадима Сухоноса запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на дев’ять днів та визначив для нього розмір застави в сумі 945,9 тисяч гривень. У разі внесення застави підозрюваного буде звільнено з-під варти на час слідства.
У березні 2017 року під час оперативної наради в тодішнього голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика повідомили, що з літа 2016 року директор підприємства Вадим Сухонос приймав таку кількість сировини, яку завод не міг переробити. Виробничі потужності дозволяли на місяць обробляти від 10 до 60 тонн сировини. У 2017 році на заводі зберігалося більше 2-х тисяч тонн решток, проте тут самовільно викопали ще 3 котловани, в яких було додатково близько 900 тонн решток. Лише 13 березня того року на заводі повністю зупинили прийом сировини.
«Рештки на переробку брали в половині України. Минулого року порушили кримінальне провадження проти директора, триває слідство. Але захищатись в суді він буде вже без посади», – зазначив Володимир Гунчик.
Вадим Сухонос до Революції Гідності був депутатом Слов’янської міської ради Донецької області від «регіоналів». Після трагічних подій у столиці 19-20 лютого 2014 року він за власним бажанням вийшов з лав Партії регіонів, ставши позафракційним депутатом. Його затримали сепаратисти 22 квітня 2014 р. у Слов’янську. Причиною затримання, як повідомляли місцеві ЗМІ, було те, що він підтримував контакти із сотником Євромайдану та майбутнім волонтером Олегом Котенком.
У полоні сепаратистів разом із Вадимом Сухоносом перебував американський журналіст, режисер та продюсер Саймон Островський. Обох їх вдалося визволити.
На засіданні депутатської комісії Ковельської міської ради з питань житлово-комунального господарства та екології у березні 2017 року Вадим Сухонос підтвердив своє перебування у полоні і сказав, що, керуючи в Ковелі «Укрветсанзаводом», має ще «невеликий бізнес».