Через пандемію коронавірусу і карантинних обмежень сотні тисяч українських заробітчан повернулися додому.
І тепер країни Європейського Союзу гостро потребують працівників із України, бо місцеві люди не хочуть працювати в деяких сферах і вимагають більшої зарплати, – пише znaj.ua
Чи не критична ситуація в сільському господарстві – нікому збирати врожай спаржі і вже скоро треба буде збирати полуницю. Потребують українських працівників не тільки Польща, але й Чехія, Словаччина, Німеччина, Фінляндія.
Так, Польща готова повертати українців на роботу своїм коштом – там вже замовили чартер для доставки сезонних працівників з України. Про це заявив в ефірі місцевого телеканалу президент служби персоналу промисловців Кшиштоф Інглот. Цим рейсом повинні завезти 200 осіб для роботи на фабрики у Вроцлаві. На межі кризи виявилися і польські фермери, вони зіткнулися з нестачею працівників для збору врожаю. Польські фермери скаржаться, що скоро потрібно буде збирати спаржу, на підході полуниця, а от робочих рук не вистачає.
Польські фахівці ринку праці відзначають, що чартери для заробітчан недешеві, однак втрата врожаю обійдеться куди дорожче. Тим більше, що бажаючих українців поїхати на роботу буде багато, вважають поляки. В рамках програми з порятунку польської економіки “Антикризовий щит” з 17 квітня почав діяти закон, що дозволить іноземцям легально перебувати 30 днів у Польщі після закінчення епідемії. Необхідності подавати заяву на тимчасовий посвідку на проживання не буде.
Варто відзначити, що дві сотні український працівників вже вирушили чартером у Фінляндії, там вони після двотижневої самоізоляції будуть збирати полуницю. Годину праці на полі у Фінляндії оплачується за 8 євро (близько 236 грн), а в Німеччині українці можуть розраховувати на зарплату 2-2,5 тис. євро в місяць (58-73 тис. гривень). Фахівці кажуть, що після пандемії збільшиться міграція, оскільки в Україні речень, що роботи буде ще менше, ніж до кризи. Тим часом, європейські роботодавці і партнери просять українську владу посприяти поверненню евакуйованих українців найближчим часом. Але попри заклики у МЗС вважають, що в даній ситуації з пандемією коронавіруса такий крок буде нелогічним.