Загалом, кнопку “ЗА” натиснуло 259 депутатів. Примітно, що президентська більшість набула «широку коаліцію» з партією Петра Порошенка «Європейська солідарність». Також вимогу президента підтримали частина депутатів «Голосу» Святослава Вакарчука.
– 206 (з 248) нардепів “Слуга народу”.
– 23 нардепів “Європейської солідарності”.
– 13 нардепів “Голос”.
– 12 нардепів депутатської групи “Довіра”
– 5 позафракційних нардепів.
Багато хто до кінця не вірив, що нинішня Верховна Рада в розпал світової пандемії наважиться на відкриття ринку землі.
Лідер Нацкорпусу Андрій Білецький давно називав подібне рішення – зрадою інтересів народу України.
«Верховна Рада проголосувала за розпродаж землі. Коаліція «Слуг», Порошенко і «Голоси». Порушивши Закон і плюнувши на позицію більшості українців. Просто президенту дуже горів транш від МВФ. Але принятий тільки законопроект глобально відрізняється від першого читання. Заборона на продаж іноземцям без референдуму. Не продається державна і комунальна земля. Принаймні 4 роки не продається юр. особам і більш ніж по 100 га в одні руки. Планували розпродавати від 10 до 500 000 гектарів і зменшили до 100, що навпроти є недостатньою цифрою для успішного ринку. У світовій практиці основа аграрного сектора – малі та середні фермерські господарства, які обробляють 300-500 гектарів. Саме такими були пропозиції аграріїв та Національного Корпусу. Але конструктив – це не про команду президента. Їм горить транш. Проголосуйте хоч щось», – пише Андрій Білецький у своєму телеграм-каналі.
«Те, що вони прийняли сьогодні – злочин перед державою і доказ зовнішнього управління країною. А змінений закон – заслуга вулиці і громадського тиску. Аграріїв, ветеранів, патріотів, які виходили проти розпродажу землі, за нормальні умови для ринку. Від автопробігів під Радою до перекриття трас. Без цього «Слуги» протягнули б закон у первісному вигляді. І вже з завтрашнього дня ми повинні були земельний аукціон з підставними фірмами і сотнями тисяч гектарів в одних руках. Президент Зеленський завтра прокинеться в обіймах траншу. І остаточно втративши довіру українців до себе і своєї команди. Слуги МВФ і західних гаманців. Тепер офіційно», – резюмує Білецький.
Безсумнівно, що десятки нардепів з різних політичних сил звернуться до Конституційного суду з вимогою дати оцінку цьому голосуванню і проекту в цілому. Але поки – ніч з 30 на 31 березня увійшла в нову історію України.