Зараз в Україні може бути близько 6 тисяч інфікованих коронавірусом – ось чому.
41 тисяча підтверджених випадків COVID-19 в Італії, 18 тисяч – в Іспанії, 15 тисяч – у Німеччині, 355 – у Польщі, і лише 26 в Україні? Це офіційно підтверджено станом на ранок 20 березня. Але спекуляції довкола справжньої кількості інфікованих коронавірусом тривають в Україні тижнями, повідомляє “Голос Америки“.
Перша причина думати, що інфікованих більше, ніж зараз відомо, – дефіцит наборів для тестувань, це ситуація не лише в Україні, а й, зокрема, у США.
Друга причина – різниця у часі між тим, коли люди інфікуються, в них з’являються симптоми й вони звертаються до лікарів. На цьому графіку можна побачити на прикладі Ухані, що затримка між тим, коли дійсно стається спалах і коли про це дізнається влада, складає близько тижня, пише ukrainian.
Чи можна спроектувати кількість хворих на COVID-19 в Україні?
У цьому матеріалі Томас Пуейо детально пояснив, як саме можна порахувати кількість реально інфікованих людей, про які іще не знала чи не знає влада країни на прикладі Китаю, США та інших країн. Використовуючи його метод, підрахуємо «приховані» цифри в Україні.
Пуейо бере до уваги такі показники:
– смертність від COVID-19 – 1% (за найбільш оптимістичними даними)
– середній час від інфікування до смерті – 17 днів
– середня швидкість подвоєння кількості випадків – 4 дні для Європи
– кількість зафіксованих смертей у країні – 3 випадки смерті в Україні.
Відтак, якщо 13, 17 і 19 березня в Україні підтверджено 3 випадки смерті від коронавірусу, то ці люди, найімовірніше, були інфіковані не пізніше 2 березня, тобто 17 днів тому.
Якщо смертність складає 1%, то 2 березня в Україні було інфіковано 300 людей. З того часу минуло 18 днів, а отже кількість випадків подвоїлась 18 (днів) / 4 (темп подвоєння) = 4.5 рази (тобто збільшилася в 24.5 = 22.6 рази).
Маємо 6,788 реально інфікованих станом на 20 березня.
Чи може ця цифра бути іншою?
Це – один із можливих сценаріїв. Проте смертність і швидкість інфікування варіюється залежно від країни та етапу поширення.
Наприклад, за різними оцінками, зараз в Італії смертність – 8-43%, в Іспанії – 5-43%, у Китаї – 1-4%, у Південній Кореї – 1-6%. Що більш перевантажена система охорони здоров’я країни чи регіону та що вищий вік населення, то вища смертність – так було в Ухані та зараз це відбувається в Італії (із 41 тисячі зареєстрованих хворих 4.4 тисячі одужали, а 3.4 тисячі – померли).
У США, Італії, Іспанії, Франції та Німеччині кількість зареєстрованих випадків подвоюється кожні 2-4 дні, а в різних дослідженнях цей показник взагалі варіюється від 1 до 6.5 днів.
Таким чином, за найоптимістичнішим (смертність – 8%, швидкість подвоєння – 6.5 днів) сценарієм в Україні може бути всього близько 250 реально хворих, а за найпесимістичнішим (смертність – 0.9%, подвоєння – 2 дні) – близько 170 тисяч.
Точну оцінку дати неможливо, і саме ця невизначеність робить ситуацію небезпечною.
Що ж тоді робити українцям?
Самоізоляція – найбільш ефективний спосіб зупинити передачу вірусу від людини до людини. Як свідчить досвід Китаю та інших країн Східної Азії, що швидше влада оголошувала карантин, то швидше їм вдавалось зупинити стрімке поширення COVID-19.
Численні дослідження вказують: що повільніше поширюється вірус, то менше навантаження мають лікарні й то менша смертність у країні.