З огляду на поширення коронавірусу у світі, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебрейєс оприлюднив «Десять порад, як уникнути коронавірусної інфекції».
Про це пише Монітор Інфо.
Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєс оголосив у п’ятницю в Женеві «Десять порад, як уникнути коронавірусної інфекції»:
- Мийте руки з використанням антисептиків, а якщо їх немає під рукою – водою з милом. Вірус може передаватися при торканні забруднених ним поверхонь або при контакті з хворими людьми, а обережна поведінка знижує ризик зараження.
- Регулярно чистіть поверхні, такі як стільниці робочих або кухонних столів.
- Переконайтесь, що інформація про COVID-19 надходить із надійних джерел, таких як національні заклади охорони здоров’я, медичний персонал або ВООЗ. Варто пам’ятати, що зараження зазвичай починається з лихоманки та сухого кашлю, а не з нежитю.
- Уникайте подорожей, якщо у вас є гарячка або кашель. Якщо хвороба застане вас під час перельоту, потрібно негайно повідомити екіпаж, а після повернення додому звернутися до медичного персоналу та повідомити, звідки ви щойно повернулися.
- Чхати і кашляти потрібно, прикриваючись рукавом (а не долонями) або одноразовою хустинкою, яку потрібно негайно викинути в смітник і помити руки.
- Якщо вам більше 60 років і ви маєте проблеми зі здоров’ям, такі як серцево-судинна або дихальна недостатність, діабет, зростає ризик серйозних ускладнень у випадку зараження. Тому потрібно дотримуватися додаткових запобіжних заходів, уникати людних місць, де можна легко зіткнутися з потенційними джерелами інфекції.
- Якщо ви погано почуваєтеся, залишайтеся вдома і зателефонуйте до лікаря, який запитає вас про симптоми, куди ви їздили та з ким контактували.
- Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома, ізолюйте себе від інших членів сім’ї (також під час їжі) та використовуйте окремий посуд.
- У випадку задишки, викличте лікаря.
- Природно, що, перебуваючи в середовищі, де поширюється хвороба, ми відчуваємо занепокоєння. Варто шукати спосіб вирішення цієї ситуації, допомоги та захисту на робочому місці, у школі чи місці релігійних зібрань.