Важливо Волинь Новини

 «Це орудує шайка Дани Новарчук» – волонтери звинувачують ексдиректорку КП “Ласка” у викраденні собаки

‍‌‌Днями у Луцьку біля РЦ “Караван” волонтери знайшли чорного собаку, який потребував лікування, і виставили його фото у мережу Фейсбук. Пес був увесь в ранах, без шерсті та трусився.

 

Читайте також: Лучан закликають здіснити мрії літніх людей з “будинку престарілих

Володимир-Волинські волонтери впізнали у собачці свою Лохудру (таку кличку дали собаці жартома, але вона прижилась) і почали бити на сполох. Зоозахисники переконані: пес не міг сам добігти до Луцька, тому причетною до цієї ситуації вважають скандальну ексдиректорку КП “Ласка” Богдану Новарчук, яка нині займається відловом безпритульних собак не лише в межах області, а й по всій Україні. Ситуцію виданню Волинь infa прокоментувала мешканка Володимира-Волинського Тетяна Бондарук.

«Це «орудує шайка» Дани Новарчук, це 100%, тому що ми її вже неодноразово вичисляли, ловили, а вона з бандою своєю втікала. Це вже не вперше таке у Володимирі-Волинському. Собака взагалі луцький, а Дана «розкидала тварин» і ця собачка опинилась у нас в такому ж стані, в якому вона і зараз. Вона була стерилізована, без шерсті, ми її вичухали. Вона в нас і прижилась. Там, де я працюю і живу, вона постійно ходила, зустрічала мене щоранку на роботі. Вона жила в нашому місті майже рік. Але я добре пам’ятаю, що 4-го вересня вона ще була ввечері з нами, коли ми відпочивали зі знайомою, а вже 5-го зранку вона мене не зустріла на роботі. Це було дуже дивно, але думаю – це ж собака. 6-го числа теж не було. В неї була кліпса, яку ми не знімали».

Вже 8-го вересня Тетяна Бондарук виклала пост про те, що пропав собака. І днями, через три місяці після пропажі, волонтерка натрапила на допис луцьких зоозахисників.

Тетяна разом з друзями впізнала у собаці їхню Лохудру, але вже без кліпси.

“Під лівим оком кілька білих волосинок, хвороба та ж сама, вона знову облисіла. Зараз «Ласка» займається її адаптацією і нам її привезуть. Собака ж точно не пішла сама в Луцьк. І це вже не перша собака. Це вже край, ми більше терпіти не будемо”.

І це дійсно не перша історія, коли волонтери з різних міст України, де замовляли послуги ГО “Порятунок чотирилапих”, знаходять своїх собак у Луцьку. Зокрема, мешканці міста Славута, що на Хмельниччині, знайшли своїх псів в обласному центрі Волині.

Видання Волинь infa поцікавилось в начальника управління ЖКГ виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради Віктора Фіщука чи знають там про цю ситуацію, адже місяць тому місто теж замовляло послуги з відлову та стерилізації тварин у ГО “Порятунок чотирилапих”.

“Собака з кліпсою відловлена бути не могла, бо під час вилову є представник міськвиконкому, який перевіряє кількість відловлених тварин. Собак з кліпсами не відловлюють, бо вони не несуть загрози місту”.

Віктор Фіщук додав, що цього року з ГО “Порятунок чотирилапих” було укладено два договори: один в липні, а другий 1-го листопада.

«На момент відлову і відвезення тварин з міста – проводили підрахунок, фіксували і на підставі кількості відловлених тварин місту виставлялись акти наданих послуг і оплачувались. В тих договорах було зазначено, що при наступному візиті ГО “Порятунок чотирилапих” в місто стерилізовані тваринки можуть бути повернуті на місце».

Проте, як розповів чиновник, міська рада подальшою долею тварин не цікавиться, адже здійснення постконтролю після відлову не є обов’язковим згідно укладених договорів. Зауважимо, що відлов тварин у цьому місті був здійснений вже після того, як Волинська Держспоживслужба заборонила ГО “Порятунок чотирилапих” здійснювати переміщення чи транспортування відловлених безпритульних тварин без відповідних ветеринарних документів. За це Богдану Новарчук оштрафували. На що Віктор Фіщук відповів, що йому про це на той момент відомо не було.

Сама ж Богдана Новарчук відкидає усі звинувачення в свою сторону і каже, що це наклеп і цю собаку у ГО “Порятунок чотирилапих” точно не чіпали.

«Вперше чую про це. Ми тварин з кліпсами і ошийниками не відловлюємо. Людям, які себе назвали волонтерами, хочеться зробити рекламу собі чи імідж. Вони пишуть дурницю в інтернеті. Де докази, що ми її зловили і зняли кліпсу? Їм немає що робити? Активні волонтери, якщо вони є, в кожному місці завжди з нами на відлові. Вони знають кожну собаку. В нас є тільки 2 міста по Україні, куди ми тварин не повертаємо, а решту частково повертаємо, або відловлюємо і стерилізуємо на місці, або прилаштовуємо.»

Цікавим є той факт, що раніше пані Новарчук пояснювала перевірці відсутність документів тим, що відловлює собак вночі.

Щодо адміністративного провадження, то Богдана Новарчук зазначила, що свою діяльність її громадська організація здійснює абсолютно законно.

«Була здійснена перевірка, якій ми надали рішення суду про те, що ветеринарні документи, згідно закону України, надаються тільки якщо перевозиться тварина з одного господарства в інше. Такі документи видаються ветеринарною службою лише якщо тварина має паспорт, вакцинацію і пройшла карантин. Якщо це безпритульна тварина – вона відловлюється згідно її місця проживання, тож вона не перевозиться з одного господарства в інше, тим паче вона не має паспорту, щеплення, і ніде не проходила карантин, якраз для цього вона і відловлюється. Був виграний суд, де наші слова підтверджуються, що ветеринарні свідоцтва не видаються для відлову безпритульних тварин, але вет.служба, яка останнього разу нас перевіряла, вирішила зобов’язати нас порушувати закон. Ми подали до суду на оскарження цього протоколу».

Згідно рішення Луцькради “Про затвердження Правил утримання тварин у місті Луцьку в новій редакції” ідентифікація усіх тварин, в тому числі і безпритульних, є обов’язковою.

1.2.31. Ідентифікація тварин – біркування, чіпування, таврування тварин тощо з присвоєнням особистого ідентифікаційного коду;
1.2.32. Єдина електронна база даних тварин (animal-id.info), котрі мають власників – база даних яка функціонує в електронному режимі та містить інформацію щодо усіх зареєстрованих в місті тварин, котрі мають власників;

Відлов безпритульних тварин організацією здійснюється у великих масштабах, щоразу тварин вивозять з міст десятками. Тож ми поцікавились у Богдани Новарчук, якою ж є подальша доля тварин.

“Волонтери собак забирають додому, або в нас на території залишаються, ми маємо будки. Через інтернет роздаємо, на ринку. Наші волонтери розклеюють оголошення та фотографії тварин по вулицях, подаємо інформацію в газети та знімаємо соціальні ролики на місцевому телебаченні. Білборди плануємо поставити. В нас ще є така програма, в якій ми віддаємо тварину на місяць, щоб люди могли звикнути до чотирилапого, подружитись і зрозуміти чи вони зможуть про нього дбати.”

Згідно тієї ж постанови луцькради, ці дії волонтерів, якщо собаки не зареєстровані та не мають щеплень, теж є протизаконними. Окрім того, заборонено роздавати тварин у непризначених для цього місцях, зокрема, на ринку.

Забороняється:

4.3.1 Утримувати, передавати іншим особам незареєстрованих собак;

4.3.8. Купувати, продавати, показувати на виставках, а також перевозити в інші населені пункти всіма видами транспорту собак, котів та диких тварин без ветеринарного паспорту з відміткою про імунізацію проти сказу, якщо така імунізація проведена більше 12 місяців або менше 30 днів до вивозу та без ветеринарного свідоцтва Ф-№1 при переміщенні тварин;

Зауважимо, що ГО “Порятунок Чотирилапих” у Луцьку було зареєстровано у березні 2018 року, фактично розпочало свою діяльність ( заключення договорів і отримання оплат) у червні 2018 року, а ліцензію на ветеринарну діяльність організація отримала лише у серпні 2018 року.

Тож хто навмисно “розкидає” по Луцьку  безпритульних собак з інших міст – питання залишається відкритим. Одне відомо точно – якщо цей “хтось” таки далі звозитиме десятки чи сотні песиків в обласний центр Волині, то лучанам та іншим безпритульним тваринам, які мешкають у місті, загрожує неабияка небезпека.

Читайте наші новини у мережі Facebook

Leave a Comment