Малим фермерам в Україні бракує управлінських та економічних знань, проте саме вони є господарями на своїй землі, а отже ставляться до неї більш відповідально, ніж великі компанії, – повідомляє Landlord.
Читайте також: Що варто знати пайовикам перед укладенням договору оренди землі
- дефіцит оборотних коштів;
- проблема розрахунків з дистриб’юторами, з банками;
- проблема з технікою.
Спікер розмірковує, з чим пов’язані ці проблеми.
«Справжня катастрофа – не в політичних змінах, не в турбулентності ринку землі, навіть не в погодних умовах. Проблема в нас самих. Чому? У нас всіх сьогодні тотальний брак управлінських та економічних знань», – говорить Євген Дудка.
Спікер наводить типову ситуацію: приходить фермер, і йому немає чим розрахуватися, хоча прибуток він отримав. Євген Дудка бачить тут проблему в непрямих витратах: часто аграрії, яким бракує менеджерських навичок, витрачають кошти не на розвиток господарства, не думаючи про перспективу.
У цьому сенсі в агрохолдингів є значні прерогативи: у великих компаніях, як правило, налагоджено і ефективне управління, і закупки, і реалізація продукції.
Водночас малі фермери, на думку власника групи компаній «Вілія», мають важливу перевагу над агрохолдингами. Ця перевага – у відповідальному ставленні до землі, яку вони обробляють.
«Ми, менші фермери, ми господарі на своєму місці. І краще за нас ніхто не догляне в полі квадратний метр. І в цьому сама ідея», – наголошує спікер.
Читайте наші новини у мережі Facebook