“У Нацгвардії впроваджено структуру капеланського служіння, яка відповідає структурі більшості військових формувань багатьох країн світу. Ми ввели у батальйонах штатні посади військових священників. На випадок, коли гвардієць виконує бойові завдання у польових умовах, ми розробили та виготовили мобільний комплекс духовної підтримки“.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ми вмираємо від вашого сміття”: жителі села Брище про полігон
За словами чиновника, такої допомоги потребують не тільки бійці Національної гвардії.
“В середньому, поліцейський стає свідком близько 200 критичних ситуацій за свою кар’єру. Правоохоронцям теж потрібна допомога і підтримка, саме тому капеланська діяльність буде розширена у тому числі й на поліцію“, ‑ сказав Аваков.
Він наголосив на необхідності створювати групи професійної консультації, мережі капеланів, які завжди будуть готові прийти на допомогу. “Потрібно також підвищувати обізнаність працівників з цього питання і створювати доступні програми для підтримки психічного здоров’я”, ‑ зауважив він.
Капелани силових структур США висловили готовність допомогти зміцнити інститут капеланстава в Україні. Вони поділилася досвідом своєї країни і розповіли про програму підтримки поліцейських Peer support. Вона полягає в тому, що одні поліцейські можуть довіритися іншим. У рамках програми було створено неформальні групи і мережі родин поліцейських, щоб вони могли ділиться власним досвідом і шукати підтримки серед тих, хто їх якнайкраще розуміє.
Читайте наші новини у мережі Facebook