Ви були б готові простояти 5 годин на ногах без перерви, аби врятувати чиєсь життя? А лікарі Волинської обласної клінічної лікарні не просто готові, а роблять це ледь не щодня. Багато складних операцій, звісно ж, не обходяться без сучасних апаратів та приладів. Сьогоднішню операцію на серці вдалося провести завдяки апарату штучного кровообігу, новіший аналог якого сьогодні презентували журналістам у ВОКЛ.
Читайте також: 4 мільйони доларів на лікування кардіохворих волинян: обласна клінічна лікарня показала нове обладнання ФОТО
“Не всі, але деякі складні операції, які передбачають зупинку серця, неможливо було б провести без апарату штучного кровообігу, щоправда для його використання є багато протипоказів. Такі прилади створюють зручності для хірурга і для того серця в тому випадку, коли ми його зупиняємо. Тоді ми маємо доступ до всього.”
Лікар вищої кваліфікаційної категорії і завідувач відділенням кардіології ВОКЛ Пецентій Володимир розповідає – основне завдання апарату штучного кровообігу – це підтримувати життєдіяльність організму, коли серце стоїть: він качає кров по тілу і переміщує її в оксигенатор.
Окрім цього апарат допомагає лікарям провести медикаментозну корекцію, контролювати “штучну” кров: її газовий склад, ті показники, які допомагають адекватно проводити анестезію та забезпечити постачання кисню.
Трохи історії
- Перший апарат штучного кровообігу винайшли і ще у 1926 році в Росії. Сконструювали двоє Сергіїв: С. Брюхоненко і С. Чечулін, проте використовували лише на собаках під час експериментів.
- Першу успішну операцію на відкритому серці людини за допомогою апарату штучного кровобігу провели у 1952 році в США. Це вдалося американському лікарю і винахіднику Форесту Дьюї Додріллу за допомогою апарату власної розробки спільно з компанією «Дженерал Моторс» («General Motors»).
Зазначимо, що у Волинську обласну клінічну лікарню закупили ще один, сучасніший німецький апарат штучного кровообігу HL 20 (виробництва Maquet Cardiopilmonary GmbH) у рамках субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу» проекту Світового Банку і МОЗ «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей» для медзакладів вторинного та третинного рівнів надання допомоги.
Читайте наші новини у мережі Facebook