В мережі Facebook інколи трапляються дописи людей, які скаржаться на безпритульних собак в їхніх дворах. Дописувачі створюють паніку, нарікають на владу міста і на бездіяльнсть КП «Ласка», яке займається відловом, стерилізацією та лікуванням безпритульних тварин. Та чи цікавились такі користувачі хоч коли-небудь, скільки це коштує і хто годує та утримує собак на момент лікування?
Читайте також: «Носила шуби, їла м’ясо та з власної кишені спонсорувала вбивства» – історія луцької зоозахисниці про шлях до веганства
Волонтери у мережі Фейсбук б’ють на сполох: міська рада вже третій місяць не фінансує КП «Ласка», тож грошей у підприємства на відлов та стерилізацію пухнастих безхатьків немає. А про тимчасове утримання, лікування і годування годі й говорити – на це коштів у бюджеті взагалі не передбачено. Директорка КП Наталія Рудь розповідає – викручуються як можуть.
«Департамент ЖКГ Луцької міської ради заключив з КП «Ласка» договір «По наданню послуг з відлову та стерилізації безпритульних тварин», на суму 200 тис. гривень. Ми виконали послуги на ці кошти і направили лист в департамент ЖКГ з проханням відновити цей договір. Потім ми підправили ще один лист з проханням відшкодувати нам кошти за відлов і стерилізацію собак. Нам казали весь цей час, що на це немає коштів, тож за 3 місяці договір досі не поновлений.»
Наталія розповіла, що звичайний відлов однієї собаки обходиться у 270 гривень (суми без урахування витрат на пальне), а відлов зі снодійним диких або агресивних тварин 566 або 1105 гривень (вартість залежить від дія транквілізаторів: прискореної чи стандартної 20 хв.) В ці суми включені стерилізація, вакцинація, ошийник та обробка від внутрішніх і зовнішніх паразитів. На харчування, тимчасове утримання і лікування тварин грошей в договорі не передбачено та попри це «Ласці» виділити 35 тис. грн. на рік на харчування чотирилапих. За підрахунками працівників – це 37 копійок в день на одного пса (а їх всього 260) за рік.
«Дуже багато витрат на себе беруть волонтери: небайдужі приносять корми, каші та інші продукти. Але ж благодійні фонди не можуть фінансувати КП постійно, бо сьогодні люди мають гроші, а завтра ні.»
Тож, якби не благодійники і волонтери, то підприємству довелось би купувати найдешевший сухий корм і то, цих коштів вистачило би не на рік а лише на півмісяця. Директорка каже, аби справно виконувати обов’язки, КП мусить брати в борг ліки та інші необхідні речі у фірм.
В середньому «Ласка» отримує 5 викликів в день на відлов, тож кошти на це вкрай необхідні. Окрім того, треба постійно думати як викрутитись, де взяти гроші і прокормити майже 260 собак, які зараз перебувають на підприємстві. Більшість з них «дістались» новому керівництву «у спадок» від попереднього: без історії, місця відлову і інформації, куди їх повертати. Дехто з хвостатих – це так звані «покуси», тобто агресивні пси, які вкусили людину і цей випадок зафіксований. Окрім двотижневого карантину та стандартних процедур (стерилізації і вакцинації), собаки проходять соціалізацію і, згодом, адопцію (прилаштування). Якщо агресивну тварину перевиховати і прилаштувати не вдалось – вона залишається у КП на пожиттєвому утриманні, бо на місце відлову їх вже не повертають.
У міській раді переконують: із комунальним підприємством договір продовжать вже цього місяця, а те, що волонтери нині годують собак – це норма.
«Це ж не заборонено волонтерам долучатися до КП «Ласка», ми передбачили кошти на рік, їх підприємство використало достроково, і в зв’язку з цим на цій сесії, що буде в листопаді, воно буде ще дофінансоване.», – Ігор Поліщук – радник луцького міського голови.
Варто зауважити, що окрім катастрофічної нестачі фінансування КП «Ласка», є проблема із умовами праці людей. Як і всі люди, команда КП хоче працювати не «за ідею» і в комфортних умовах. Але із зарплатнею розміром у 4,5 тис. грн. працівників тримає там лише любов до тварин. А про умови, в яких трудяться жінки та чоловіки, навіть і говорити не треба, бо світлини досить красномовні.
Тож ми нагадуємо усім лучанам та мешканцям області: КП «Ласка» – не притулок і воно потребує допомоги від небайдужих людей. Якщо ви маєте можливість долучитися фінансово, допомогти фізично чи подарувати дім одному із майже 260 пухнастих безхатьків – приїздіть за адресою м. Луцьк, вул. Мамсурова 9 КП «Ласка». Контакти: 095 002 2810.
Читайте наші новини у мережі Facebook