Державна митна служба впродовж 2020-го року здійснить капітальний ремонт на 16 прикоронних пунктах, обієйдеться це їй у 488 мільйонів гривень, які закладені в проєкт бюджету.
Читайте також: В уряді України заявили про скорочення 1170 посад у Держстаті
Про це йдеться на Урядовому порталі органів виконавчої влади України.
Зокрема, учора, 6 листопада, представили проект, в якому визначені 16 пунктів пропуску, в яких здійснюватиметься капітальний ремонт протягом 2020 року.
Це пункти пропуску «Ягодин, «Устилуг», «Краківець», «Рава-Руська», «Шегині», «Ужгород», «Чоп», «Лужанська», «Порубне», «Красноїльськ», «Дяківці», «Могилів-Подільський», «Кучурган», «Рені», «Бачівськ», «Нові Яриловичі».
«Обговорюючи стан інфраструктури митниці, найголовніше визначитись, що з цим робити далі. І головне – це не наявність коштів, а вміння їх використовувати з урахуванням економії. Для нас дуже важливо працювати якісно. Треба, щоб всі зрозуміли, що буде за результатом? І для нас дуже важливо побудувати певне «меню». І як би це банально не звучало, але в інфраструктуру треба інвестувати», – зазначив голова ДМС Максим Нефьодов.
За словами очільника митної служби, необхідно подолати внутрішні проблеми. Свого часу Державна фіскальна служба традиційно не в змозі була ефективно використати кошти, які виділялися у Державному бюджеті. Їх не використовували ані на будівництво, ані на сканери.
«Для нашої команди дуже важливо навчитися працювати якісно. До кінця наступного року в багатьох містах ми побачимо велику різницю у реальному зменшенні строків проходження кордонів, а також у створенні кращих безпекових умов для того, щоб до нас не потрапляла контрабанда і щоб від нас не вивозили цигарки, бурштин та інші культурні цінності. І я переконаний, що все у нас вдасться. Є речі, які можна змінювати гнучким підходом. В інфраструктурі треба мати певну дорожню карту. Головне завдання для нас – добре зробити нашу роботу», – пояснив Нефьодов.
Довідково:
Будівництво пунктів пропуску «Рава-Руська», «Краківець», «Шегині» здійснюватиметься за кошти Польського кредиту. Сума видатків спеціального фонду на 2020 рік складає 98 млн грн.
До кінця 2020 року 12 пріоритетних пунктів пропуску за планом мають бути вже завершеними, 2 пункти до кінця 2021 року і ще 2 – до кінця 2022 року.
Крім цього, заплановано додаткове укомплектування 3-х пунктів скануючими системами, це пункти «Бачівськ», «Гоптівка», «Нові Яриловичі».
Наразі доведені граничні видатки наступного бюджетного періоду у розмірі 488 млн грн. Зокрема, ці кошти спрямовані на забезпечення:
– введення в експлуатацію та функціонування придбаних скануючих систем та вагових комплексів;
– капітальний ремонт існуючих елементів інфраструктури та будівництво нових, в тому числі «Ужгород», «Лужанка», «Бачівськ», «Ягодин» та ін.;
– завершення реконструкції п/п «Красноїльськ» та «Дяківці»;
– збільшення вдвічі пропускної спроможності на кордоні з Республікою Польща п/п «Устилуг» – легкових автомобілів – 2700 одиниць, громадян – 7000 чоловік, автобусів – 22 одиниць, вантажних автомобілів – 278 одиниць;
– будівництва нового пішого переходу на п/п «Рава-Руська» за рахунок Польського кредиту;
– будівництва складу для зберігання конфіскованого майна на території вантажної ділянки пункту пропуску «Ужгород»;
– приведення у належний експлуатаційний та санітарний стан вбиралень п/п «Чоп»;
– підрозділу Сумської митниці п/п «Бачівськ» швидкісним, якісним каналом зв’язку для роботи мережевих програмних продуктів (ЄАІС, Інспектор, Управління документами) та передачі зображення з камер відеоспостереження до Моніторингового центру;
– усунення аварійного стану пункту пропуску «Могилів-Подільський – Отач» на кордоні з Республіка Молдова.
Читайте наші новини у мережі Facebook