Новини

Чи святкуватимуть лучани Хеловін?

«Чи будете святкувати Хеловін?» – запитали журналісти Волинь Infa у лучан.

Якщо старше покоління не вбачає такої необхідності та не вважає взагалі святом ніч з 31 жовтня на 1 листопада, то молодь активно готується до розваг. Беруть в оренду тематичні костюми, замовляють послуги професійних візажистів та фотографів. Заклади міста активно підтримують ідею святкування та пропонують тематичні вечірки. Проте, віруючі християни такі заходи вважають справжнім проявом сатанізму.

Читайте також: Відсьогодні військові нестимуть матеріальну відповідальність

Кожен вирішує для себе сам, які дні вважати святковими, а які – ні. До Вашої уваги пропонуємо невеличку історичну довідку, аби прояснити, яке значення має 31 жовтня та 1 листопада для різних культур.

1 листопада католики відзначають День всіх святих. Вже наступного дня розпочинаються так звані задушні дні. Люди йдуть на могили своїх родичів, моляться та запалюють свічки.

А в ніч з 31 жовтня на 1 листопада американці та європейці святкують стародавнє кельтське свято – Хеловін. Кельтські племена мали індоєвропейське походження, та в першому тисячолітті по Христі заселяли території сучасної Франції, Німеччини, Швейцарії, Австрії, Чехії, Іспанії, Північної Італії, Британії, Ірландії. Це був варварський язицький народ, який  навіть приносив у жертву людей.

В Україні ж Хеловін набув популярності кілька років тому. Віруючі волиняни запевняють: якщо молодь  з легкістю переодягається та імітує злі сили, то й відтак може дозволити собі багато інших поганих речей. Мовляв, християни повинні набувати подобу ангела, а не диявола, тому масові гуляння та заходи такого роду — це прихована пропаганда сатанізму.

Одним з головних атрибутів свята є «Світильник Джека», який зображується у вигляді голови з вирізаного гарбуза і запаленої свічки всередині. Всі вважають цю забавку цікавою у вирізуванні різних гарбузів, проте мало хто знає його історію. Згідно з давньою легендою, жив колись в Ірландії старий фермер, якого звали Джек. Він вів грішне життя, любив азартні ігри та випивку. Кажуть, що обдурив самого диявола, при тому не продавши своєї душі. Проте настав судний день і Джека не прийняли ні до раю ні до пекла, оскільки для раю він був грішний, а в пеклі диявол боявся, що той знову його обманить. Тому старий фермер змушений тепер блукати по світі із гарбузом замість голови і тліючою свічею всередині.

Читайте наші новини у мережі Facebook

Leave a Comment