Аби запобігти фальсифікації ліків, у МОЗ України стартував пілотний проект з маркування упаковок лікарських засобів спеціальним 2D кодом. Його мета – подолання проблеми підробки ліків і уникнення потрапляння такої продукції на ринок України.
Читайте також: У міськраді розповіли, коли стане тепло у луцьких садочках та школах
«Запуск пілотного проекту – це перший крок для побудови дієвої європейської системи запобігання потрапляння на ринок фальсифікату і в майбутній перспективі повної відсутності на ринку України підроблених та неякісних ліків», – зазначила заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Олена Сімоненко.
Тож відтепер в Україні буде створена єдина державна система моніторингу обігу лікарських засобів, яка має стати складовою державної автоматизованої інформаційної системи моніторингу, аналізу та контролю обігу товарів та послуг в Україні.
Пілотний проект з 2D кодування на упаковках лікарських засобах триватиме рік. До нього можуть долучитись виробники, дистриб’ютори, аптечні та медичні заклади. В майбутньому нанесення кодування на упаковки лікарських засобів буде передбачено для всіх рецептурних лікарських засобів. Нині вже долучились 12 учасників та до МОЗ України продовжують надходити заявки на участь у проекті.
Для чого необхідне 2D кодування?
2D код – маркування, двовимірний штрих-код на упаковці лікарських засобів. Він наноситься при виробництві ліків. Інформація про це заносяться в єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів. 2D-кодування – це масштабний механізм контролю, що має безліч корисних опцій як для держави, так і для виробника. Завдяки його впровадженню держава матиме реальну статистику споживання пацієнтами ліків і зможе більш точно планувати обсяги закупівель ліків та фінансування державних програм, а фармкомпанії – обсяги виробництва та розподіл ліків по аптеках. Завдяки такому маркуванню, українці зможуть перевірити, чи ліки не є фальсифікованими, протермінованими або завезеними до країни з порушенням норм, просканувавши код через мобільний додаток.
Читайте наші новини у мережі Facebook