За словами медиків, домашні коти можуть бути збудниками різних захворювань, в тому числі і психічних. Не всі знають, що домашні коти можуть довести господарів навіть до шизофренії.
Справа в тому, що в м’язових і нервових тканинах котів може оселитися небезпечний паразит, який і здатний викликати у людини психічний розлад.
Читайте також: Найменші бойові побратими: у міноборони показали милі світлині чотирилапих на Сході ФОТО
До такого висновку прийшли медики з Копенгагенської університетської лікарні, виклавши результати свого дослідження в журналі Science Alert.
За їх словами, кішка, хвора токсоплазмозом, може передати цього паразита людині, в тілі якого він буде відчувати себе так само комфортно. При цьому людина не буде знати, що є переносником захворювання. Таким чином, половина людства хвора токсоплазмозом, але навіть не здогадується про це.
Проаналізувавши 80 тисяч випадків цього захворювання, медики стверджують, що у людей, заражених від котів токсоплазмозом, ризик шизофренії збільшується на 50%. Люди зі збудником цієї хвороби в своєму організмі можуть також страждати біполярним розладом, синдромом нав’язливих станів і агресією.
Великий ризик заразитися токсоплазмозом у вагітних жінок, які не мали контакту з цими тваринами до вагтності, а цей паразит в свою чергу може викликати серйозні дефекти у плоду.
Паразит збудник – Toxoplasma gondi, є найпростішим мікроорганізмом. Основними переносниками захворювання виступають коти і собаки, як домашні, так і безпритульні.
Збудник розмножується в кишечнику тварини і виходить з калом.
Великою ймовірністю зараження для людини, як це не дивно, виступають домашні тварини (кішки, собаки, щури і т.п.).
Також у групі ризику перебувають маленькі діти. Граючи в пісочниці, дитина може наштовхнутися на кал зараженої тварини, або просто потискати вуличного або домашнього кошеня чи цуценя, який є носієм паразита.
Життя і розмноження паразита протікає внутрішньоклітинно.
Єдиним виключенням є клітки, що не мають у своїй основі ядра, наприклад – еритроцити.
Токсоплазмоз дуже нестійкий до зовнішнього середовища. Гине при термічній обробці білизни (прасування, сушка на сонці, холод), а так само при впливі різних хіміопрепаратів – хлорідін, сульфаніламіди, макроліти і ряду інших.
Спосіб зараження токсоплазмозом
Заразитися токсоплазмозом людина може трьома основними шляхами:
1. Перорально.
2. Трансплацентарно
3. При переливання крові або трансплантації органів.
Пероральне зараження збудником токсоплазмозу відбувається безпосередньо при контакті людини з сирим м’ясом зараженої тварини і природно від домашніх улюбленців, при поцілунку. Токсоплазмоз у кішок зустрічається частіше, однак токсоплазмоз у собак також можна виявити, але його прояви дуже схожі з людськими. Тварини в основному заражаються перорально при контакті один з одним або зараженої їжі.
Приблизно 1 відсоток домашніх кішок з випорожненнями виділяють бактерії токсоплазми, але інфікування людини можливе лише в невеликий проміжок часу. Оскільки по закінченню 2-3 тижнів при первинному зараженні у тварини виробляється імунітет до захворювання.
Так що намагайтеся, що б тварина ні контактувало з вашим обличчям, так само ретельно мийте руки після збирання лотка тваринного і тримайте його миски в чистоті.
Читайте наші новини у мережі Facebook