Пацієнтів з COVID-19 можна виписувати із лікарні навіть, якщо ПЛР-тест все ще показує позитивний результат. Рішення про виписку приймає лікар на підставі відсутності чи зменшення клінічних ознак захворювання, а також стійкої тенденції нормалізації лабораторних показників пацієнта.
Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 7 листопада.
“Рішення про виписку приймає лікуючий лікар на підставі відсутності або зменшення клінічних ознак захворювання, а також на підставі стійкої тенденції нормалізації лабораторних показників. Це реактивний білок, аналіз крові, інші показники. Рішення приймає винятково лікар-спеціаліст. Якщо немає потреби перебувати у лікарні, тобто немає ніякої загрози життя, лікар приймає рішення і ви можете продовжити лікування вдома, приймаючи ліки. Це набагато краще, ніж перебувати в лікарні”, – сказав він.
Степанов додав, що пацієнта з коронавірусом можна виписати навіть якщо ПЛР-тест досі є позитивним.
“Хворий може бути виписаний додому на самоізоляцію. Тобто, тест ПЛР позитивний, але є усі підстави для продовження лікування вдома. Цю людина треба і можливо виписувати додому. Не треба обов’язково чекати негативного тесту ПЛР. Коли завершується критичний момент, коли потрібен постійний нагляд лікаря і перебування у стаціонарі, немає жодної загрози життю, лікар приймає рішення виписати вас, щоб ви продовжували лікування вдома. Треба дотримуватися такого алгоритму”, – пояснив він, звертаючись до українців.
Степанов пояснив, коли люди, які хворіли на COVID-19, перестають бути розповсюджувачами вірусу.
“Це відбувається за таких умов: коли після 10 днів лікування методом ПЛР тестування у них не визначається фрагмент РНК. Тобто, 10 днів пройшло, зробили тест і він негативний. Або якщо немає клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом трьох днів рахуючи з десятого дня захворювання”, – уточнив очільник МОЗ.