Після осінніх канікул захворюваність на коронавірус серед школярів та вчителів на Волині залишається стабільною. При цьому майже 40 тисяч учнів – на дистанційному навчанні.
Про це «Першому» розповіла заступниця начальника управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Тетяна Соломіна.
Майже 40 тисяч дітей – на ізоляції
2 листопада у більшості волинських шкіл завершились канікули. Зі слів посадовиці, повернулись до звичного навчання 80% закладів. 12 шкіл продовжили канікули. 112, а це понад 39 тисяч учнів перебувають на дистанційному навчанні. Здебільшого це стосується шкіл у «червоній зоні»: Ковелі, Володимирі-Волинському, Нововолинську, Іваничівському, Ківерцівському, Любешівському, Маневицькому, Турійському районах.
При цьому середній показник захворюваності після канікул не змінився. Так, цього тижня щодня коронавірус виявляли в 1-5 учнів і 7 педагогів, працівників навчальних закладів.
Станом на 4 листопада, хворіють 78 учнів та 256 педагогів.
Нагадаємо, 6 листопада стало відомо про смерть від ускладнень коронавірусу вчительки угринівської школи.
«Школа не є джерелом інфекції», – ОДА
В управлінні освіти припускають, що канікули не зменшили рівень захворюваності, бо в школах й раніше дотримувались карантинних правил, а інфікування відбувається деінде.
«Всі розуміють, що за цим стоїть небезпека закриття закладів. Дистанційна освіта – це дуже добре, але комунікація, соціалізація, особливо в початковій школі, надзвичайно важливі. Тому всі намагаються дотримуватись правил, щоб якомога довше вчитись офлайн. І вчителі, і діти стараються. За великим рахунком школа не є джерелом розповсюдження інфекції», – сказала Тетяна Соломіна.
«У дошкільних закладах, наприклад, навчені працювати в умовах карантину через вітрянку, кишкові інфекції. Там працівники давно мають справу з подібними правилами», – додає чиновниця.
«Ми дуже переживали за те, як пройде ЗНО і чи не стане це поштовхом поширення інфекції. Але, на щастя, все пройшло добре – спалаху не було. Не можна казати, що зараз 100% в школах все гаразд, але більшість роблять все, аби діти залишались на очному навчанні», – резюмує Тетяна Соломіна.
Бажаєте читати перши