Важливо Новини

Школи на карантин закриють після виборів?

Кількість нових випадків COVID-19 в Україні стрімко зростає. Незважаючи на це, в Кабінеті Міністрів вирішили послабити карантинні обмеження, зокрема не зупиняти роботу навчальних закладів у “червоних” зонах. Однак тільки в Києві на карантин уже закрито п’ять шкіл і ще 326 окремих класів перейшли на дистанційне навчання. Чи правда те, що школи по всій Україні можуть перейти на тотальний карантин вже у жовтні і чи пов’язано це з місцевими виборами, з’ясовувало видання Оbozrevatel.

Що кажуть у Міністерстві освіти?

На початку вересня у ЗМІ з’явилася інформація, що українські школи готують до переходу на дистанційне навчання вже наступного місяця. На користь цієї версії говорить і те, що в ВР 18 вересня в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет заявив, що зараз учителі масово проходять розроблений за підтримки Швейцарії онлайн-курс для переходу на тотальну дистанційну освіту. Імовірність закриття шкіл на карантин виданню прокоментував глава пресслужби МОН Валентин Колечкін.

“Міністерство освіти і науки України не володіє інформацією про те, що школи після місцевих виборів можуть закрити на карантин. На території регіону або окремої адміністративно-територіальної одиниці, на якій введено “жовтий”, “оранжевий” і “червоний” рівень епідемічної небезпеки, додатково можуть застосовуватися обмежувальні заходи. Рішення про це ухвалює Державна комісія з ТЕБ та НС, а також державні органи та органи місцевого самоврядування”, – уточнив Колечкін.

Водночас у міністерстві підтвердили, що посилено готуються до дистанційного навчання.

“МОН разом із Мінцифри і міжнародними партнерами займаються розробкою проєкту “Всеукраїнська школа онлайн”, яка функціонуватиме як онлайн-платформа – з відеоуроками, тестами і завданнями. У нас уже є готова демо-версія. Паралельно ми організуємо процедуру із закупівлі послуги створення контенту, а також ведемо переговори з організаціями дистанційного навчання, які можуть надати матеріали для розміщення. також МОН запропонувало директорам київських освітніх установ, у яких є великий досвід і передові технології для організації роботи, приєднатися до наповнення платформи і запустити пілот у школах”, – розповів глава пресслужби.

Що кажуть у МОЗ?

Заступник міністра охорони здоров’я і головного санітарного лікаря України Віктор Ляшко пояснив, чому в разі карантину не варто прив’язуватися до дати. “Тут не я повинен припускати, це питання до всіх. Ніхто нікого не закриватиме, якщо ми будемо дотримуватися протиепідемічних норм. Люди їх не дотримуються, поки хтось із їхніх близьких не потрапить до лікарні, особливо в реанімацію. Здається, що це така легка хвороба. Так, багато людей переносять її легко, але водночас носіння маски – це ще й турбота про оточуючих. Кордон – не вибори або чиєсь бажання, а заповненість ліжок. На сьогодні загальна кількість ліжок у першій і другій хвилі – понад 37 тисяч. З них зайняті 8946, тобто запас іще є. Я б не прив’язувався до дати, тому що на локдаун можна піти як раніше, так і пізніше”, – розповів Ляшко.

На закінчення головний санлікар закликав дотримуватися протиепідемічних норм – носити маски, зберігати соціальну дистанцію і мити руки. На його думку, якщо правила будуть дотримуватися, жодного жорсткого локдауну бути не повинно.

Що відбувається у школах?

Заступниця директора київської гімназії Національного університету імені Драгоманова Лариса Ревка розказала виданню, що їх заклад повністю готовий до дистанційного навчання. “На чутки щодо карантину ми не реагуємо, а орієнтуємося на нормативні документи. У нас зараз діти працюють у форматі змішаного навчання. У разі введення карантину будемо працювати дистанційно. Ще з весни використовуємо платформу Microsoft Teams. Цілих класів, відправлених на карантин, у нас немає. На коронавірус хворіє один викладач”, – прокоментувала педагогиня. За словами заступниці директора, в гімназії все гаразд із засобами захисту та інтернетом.

А учителька молодших класів київської школи №226 Ірина розповіла в коментарі про поточну ситуацію у своєму навчальному закладі. “Ні, ми нічого з приводу закриття шкіл на карантин після виборів не чули. Діти хворіють, але в школу коронавірус ніхто не приносив. Принаймні, у моєму класі 100% немає – із 22 учнів всі на місці. У статистиці по школі бачила, що в деяких класах відсутні по 4-5 дітей, хворіють вчителі. Є у нас і COVID-19: завуч старшої школи отримала позитивний тест, а директор – її чоловік, тому він теж на самоізоляції. У завуча молодшої школи коронавірусу немає, але вона була з ними в контакті – всі вони проведуть вдома два тижні. На карантин відправили один клас, в якому захворіла класна керівниця. Загалом по школі COVID-19 заразилися два вчителі”, – описала ситуацію педагогиня. Про онлайн-курс, розроблений за підтримки Швейцарії, в школі №226 не чули. Ба більше, в навчальному закладі немає навіть інтернету, щоб використовувати Zoom. VENOCAPS Як швидко позбутися варикозу: лікар з м. Lutsk показав метод Ідеальні ноги без синіх вен всього за 9 днів ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ→ “Нас ніхто ні за якою програмою не навчає, ми про неї навіть не чули. Ми вже самі просили показати, як працює Zoom. Так у школі немає Інтернету, про що взагалі мова?” – пояснила вчителька.

Leave a Comment