У 39-річної жінки за кілька тижнів після укусу кліща з’явилися запаморочення, головний біль, діарея.
Центр громадського здоров’я заявляє про фіксування випадку кліщового вірусного енцефаліту на Волині.
Як ідеться у повідомленні Центру громадського здоров’я України у Facebook, 39-річна жінка на початку серпня після прогулянки в лісі отримала укус кліща, якого вилучила самостійно.
За кілька тижнів у неї з’явилися запаморочення, головний біль, діарея. Температура тіла підвищилася до 38°С.
“Наступного дня жінка звернулась за медичною допомогою, була госпіталізована в інфекційне відділення. За результатами лабораторного дослідження отримано позитивний результат до кліщового вірусного енцефаліту”, – йдеться у повідомленні. Встановлений діагноз – кліщовий вірусний енцефаліт середньої важкості. Проти цього захворювання жінка не вакцинувалася.
Кліщовий енцефаліт: що це за хвороба
Кліщовий енцефаліт – гостре інфекційне вірусне захворювання, що характеризується ураженням центральної нервової системи.
Хвороба може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків. Основним джерелом збудника інфекції слід вважати іксодових кліщів.
Як вберегтися від укусів кліщів:
Рекомендується, збираючись на прогулянку, передусім подбати про вбрання. Найбільш безпечним буде одяг з довгими рукавами світлого кольору, який прилягає до тіла. Також для захисту від кліщів треба використовувати репелент (акарицид). Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо.