Пацієнти інфекційного відділення Ківерцівської центральної райлікарні по два тижні не можуть отримати результати ПЛР-досліджень.
Змушені перебувати в ізоляції на лікарняному й ті, хто вже одужав і не має жодних виявів хвороби. Схожа ситуація – по всій Волині. Медики кажуть, що найбільше від такої невизначеності потерпають ті, кого лишень госпіталізували з підозрою на коронавірус. Чому люди змушені так довго очікувати, з’ясовував телеканал «Аверс», – передає ІА Волинські новини.
Для тих, кого медики збираються виписувати зі стаціонару, – це ще пів біди. Адже очікувати результатів вони можуть удома, перебуваючи амбулаторно під наглядом сімейного лікаря.
«Людину виписують на амбулаторне лікування, дають на руки виписку, вона звертається до свого сімейного лікаря. Ми розпитуємо, чи було взято ПЛР-тест в стаціонарі, чи ні, – розповідає генеральний директор КП «Ківерцівський районний центр ПМСД» Олесь Марищук. – Можливо, він був взятий, але трошечки тільки пізніше прийде – і далі ми спостерігаємо пацієнта амбулаторно. В листочку призначень записано, що людина продовжує хворіти. Без результату ПЛР ми не маємо права закрити лікарняний».
От і виходить, що багато здорових людей не можуть вийти на роботу і змушені перебувати на самоізоляції, допоки не буде вердикту із лабораторного центру.
А от куди серйозніші проблеми таке очікування може принести для тих, кого госпіталізовують з підозрою на COVID-19 у випадку, якщо є тяжкі супутні захворювання.
Медичний директор Ківерцівської райлікарні Наталія Круцько каже: в таких випадках на перший план виступає гостре захворювання.
«Інфаркт міокарда або гостре порушення мозкового кровообігу – і знак питання: COVID-19? Постає проблема, куди такого хворого госпіталізувати, бо він ще не має підтвердженого діагнозу, – каже вона. – Їх госпіталізовує вже швидка, і вона привозить до першого закладу охорони здоров’я. Але на перший план має виступати гостре захворювання. І треба везти в той заклад, де надають таку допомогу».