“Є два шляхи. Перший – якщо ми підемо традиційним міжвідомчим шляхом – це може зайняти декілька місяців. Оскільки треба зібрати думки всіх міністерств, пропустити через уряд і вийти на парламент. Може бути інша ініціатива, якщо безпосередньо депутати з правлячої фракції візьмуться за розробку, або президент внесе цю пропозицію“, – сказав Боднар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ми вмираємо від вашого сміття”: жителі села Брище про полігон
За його словами, усе залежить від того, наскільки швидко усе підготують. Адже відповідний закон – комплексний, тобто закон про зміни до законів. А ще потрібно включати зміни в деякі чинні законодавчі акти та міняти положення.
Проєкт має бути орієнтований на декілька категорій громадян:
- Українців, які виїхали за кордон, проживають там постійно або тимчасово, і мають плани отримати інше громадянство.
- Українці, які проживають в Україні, але певним чином отримали інше громадянство.
- Іноземці, в основному українського походження, які хотіли б отримати ще й паспорт України. Наразі вони не мають такої можливості, оскільки мають первинне громадянство іншої держави.
Найімовірніше, після отримання українського громадянства іноземці не зможуть працювати на держпосадах, у прокуратурі, судах, правоохоронних органах, балотуватися на виборах у місцеві чи області ради. Проте, в МЗС не виключають, що можуть бути й винятки.
Читайте наші новини у мережі Facebook