Волинь Новини

Суд не став штрафувати луцького священика, який під час карантину проводив службу в храмі

Настоятеля храму Великомучениці Катерини Православної церкви України, що на вулиці Ветеранів, 1а в Луцьку, Юрія Близнюка не стали штрафувати за порушення умов карантину. Священик ще 22 березня проводив недільне богослужіння у храмі в присутності більше десятка парафіян, за що на нього склали протокол про адмінправопорушення.

Про це йдеться в постанові Луцького міськрайонного суду від 29 травня 2020 року, – передає “Сила правди”.

У недільний ранок 22-го березня Юрій Близнюк проводив богослужіння у храмі Великомучениці Катерини в присутності більше десяти осіб. На той момент уже йшов одинадцятий день карантину, масові зібрання були заборонені постановою Кабміну «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Тож на чоловіка склали протокол за статею 44-3 Кодексу про адмінправопорушення (Порушення правил щодо карантину людей), яка передбачає від 17 до 34 тисяч гривень штрафу.

В судовому засіданні настоятель храму свою вину заперечив, пояснивши, що площа приміщення, де проводилось богослужіння, становить 175 кв.м. Оскільки на час перевірки в храмі перебувало 18 осіб, які заходили та виходили, то порушень, мовляв, не було.

Суддя Луцького міськрайонного суду Владислав Черняк, який і розглядав справу, звернув увагу на недостачу поданих доказів. Зокрема, доказів того, що Юрій Близнюк є настоятелем Свято-Катеринівського храму (як вказано в протоколі) за адресою: м. Луцьк, вул. Ветеранів, 1, що він є головою релігійної громади, якій надано користування даним храмом, що дане приміщення є храмом, що дана релігійна громада зареєстрована як релігійна громада у ЄДРПОУ, також не надано жодних доказів, які б підтверджували статус даної релігійної організації (витяг з ЄДРПОУ, тощо). Також суддя додав, що «зі змісту протоколу не вбачається, який саме релігійний масовий захід проводив Юрій Близнюк».

Крім того, Владислав Черняк наголосив у постанові, що суд не може в ході розгляду справи самостійно відшукувати докази винуватості особи.

З цих міркувань суддя постановив закрити провадження у справі у зв`язку з відсутністю складу інкримінованого адміністративного правопорушення.

Leave a Comment