Волинь Новини

У лісах на Волині розводять благородгих оленів

У Залізницькому лісництві на Волині відновлюють популяцію європейського оленя. У спеціальному вольєрі площею 12,4 гектара утримують 40 тварин, а влітку 2026 тут народились ще 12 оленят.

Про це Еко.Район повідомляє за інформацією ДП «Ліси України».

Відновленням популяції у лісах Камінь-Каширського району займається єгер Залізницького лісництва Андрій Масюк. За його спостереженнями, європейських оленів у місцевих лісах небагато. Серед можливих причин він називає особливості лісових масивів, де мало відкритих галявин і луків, що є важливими кормовими територіями для цих тварин. Ще одним фактором є значна кількість хижаків, зокрема вовків та лисиць.

Для підтримки популяції на території Залізницького лісництва Любешівського надлісництва створили вольєр площею 12,4 гектара. Тут облаштували штучну водойму, підгодівельні майданчики та місця, де тварини можуть ховатись від спеки й негоди.

Спочатку до вольєра поселили 10 молодих благородних оленів. Згодом їхня кількість зросла до 40. Влітку цьогоріч народились ще 12 оленят.

«Вони ще дуже маленькі й чутливі до високих температур, тому особливо важливо, щоб постійно були вода та місця, де можна сховатись від сонця. Стежили за ними постійно, адже перші тижні життя для молодняку – найвідповідальніші», – розповідає Андрій Масюк, як тваринам допомагали переживати цьогорічну спеку.

Олені влітку харчуються переважно травою, проте додатково отримують кукурудзу та кормові віники. Для забезпечення мінералами у вольєрі розкладають сольові лизунці з мінеральними добавками, зокрема, натрієм, кальцієм, фосфором та магнієм, які необхідні для розвитку кісток, формування рогів та загальної підтримки організму.

За стадом протягом року стежать ветеринари. Фахівці контролюють стан тварин, виявляють захворювання, проводять вакцинацію та стежать за генетичним здоров’ям популяції.

Восени частину тварин, які вже будуть готові до самостійного життя, планують випустити у природне середовище. Для цього єгері облаштовують підгодівельні майданчики. Вони мають допомогти тваринам адаптуватись та забезпечити додатковим кормом у період, коли природної їжі в лісі стане менше.