У Волинській обласній лікарні виявили спалах коронавірусу. У відділенні гематології інфікувалися 12 пацієнтів та 24 працівники закладу. Одна пацієнтка з лейкозом померла, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Масову перевірку на коронавірус у гематологічному відділенні почали після госпіталізації 76-річної пацієнтки, яка була у важкому стані. Її одразу підключили до апарату ШВЛ, але експрестест коронавірусу не виявив. Стан жінки погіршувався: з’явилася задишка, тож лікарі вирішили перевірити її та інших пацієнтів ПЛР-методом: у 12 з 21 знайшли коронавірус.
В однієї пацієнтки хвороба підтвердилася вже посмертно. Їй було 61 рік і вона мала гострий лейкоз. В інших, крім пацієнтки на ШВЛ, недуга перебігає у легкій формі, запевняє головний лікар. “Усі пацієнти отримують поки що гематологічне лікування. Проявів коронавірусної хвороби наразі немає”, – каже Олександр Дудар, головний лікар Волинської обласної лікарні.
Оскільки пацієнти у групі ризику, бо мають онкозахворювання, і інфікованих, і здорових, перевели у лікарню за містом, де є окремі бокси. “Ситуація, що склалася, була вкрай критичною. Відділення гематології і судинне було повністю переведено. Зараз у них відбуваються усі дезінфекційні заходи”, – розповіла заступниця голови Волинської ОДА Тетяна Щербак.
Спалах коронавірусу у Волинській обласній лікарні. У відділенні гематології інфікувалися 12 пацієнтів та 24 працівники закладу. Одна жінка – пацієнтка відділення – померла. Відомо, що вона мала діагноз “гострий лейкоз”. Яка нині ситуація в лікарні – у сюжеті. Більше про коронавірус в Україні
Безсимптомно недуга протікає і у медиків лікарні. Коронавірус виявили у 12 санітарок та десятьох медсестер та двох лікарів. Нині усі вони на самоізоляції. Що до пацієнтів, то після підтвердження у них COVID-19 лікування хворим довелося відкорегувати. “Багато дуже гематологічних препаратів, які вони пили раніше, не можна вживати категорично. Тому що вони вбивають імунітет. Вирішили, що вони повинні бути тільки під спостереженням гематолога”, – пояснила голова інфекційного госпіталю Наталія Скальська.
Хто і яким чином інфікувався першим, у лікарні кажуть, що з’ясувати – важко. За багатьма пацієнтами доглядають родичі. Кількох госпіталізували після Великодня, а тому заразитися вони могли ще вдома.
Слід зауважити, що хворі у лікарні не були ізольовані одне від одного. Лікарі пояснюють це тим, що їхнє спеціалізоване приміщення у березні забрали для хворих COVID-19, а їх разом з пацієнтами перевели до іншого корпусу, де боксів просто не було.
Проте нині після спалаху усіх перевели назад – у корпус, де вже почали лікували недужих на коронавірус. Медики запевняють: тут онкохворі у безпеці, бо кожен пацієнт в окремому боксі.
Кореспондентка ТСН Тетяни Хомич.