Рух громадського транспорту в Україні планують відновити з другої половини травня, а внутрішні авіарейси – у червні. Про це в ефірі Українського радіо розповів міністр інфраструктури України Владислав Криклій.
За його міністра, повне відновлення транспортного сполучення залежатиме від стабілізації епідеміологічної ситуації не тільки в Україні, але й за кордоном.
“Рух громадського транспорту ми почнемо відновлювати з другої половини травня. Щодо авіа, то вже за тиждень будуть спецрейси для повернення громадян. Повернення регулярних пасажироперевезень залежатиме не лише від ситуації в Україні, але й у всьому світі. Внутрішня авіація запускатиметься в першу чергу. Це орієнтовно червень. Міжнародні рейси відновляться пізніше, адже на популярних напрямках зараз ще вирує вірус і вони ще не відкриваються для зовнішнього світу та іноземних громадян”, – розповів Криклій.
За його словами, відновлення руху громадського транспорту у містах, зокрема, метро, буде поступовим. На перших етапах воно супроводжуватиметься дотриманням соціальної дистанції, обмеженням кількості людей у вагонах, тотальним масковим режимом і температурним скринінгом.
Крім того, міністр прокоментував звільнення з посади тимчасового виконувача обов’язків голови “Укрзалізниці” словенського економіста Желька Марчека та призначення на цю посаду Івана Юрика. Криклій сподівається, що новий очільник зможе ефективно налагодити роботу залізниці, ліквідувати корупцію та автоматизувати низку процесів, зокрема, відправку вантажів.
Також Криклій зауважив, що Мінінфраструктури не розглядає варіантів, за яких карантин триватиме два роки відповідно до прогнозів інституту Роберта Коха. За його словами, такий тривалий карантин став би суїцидом для економіки. Натомість міністр вважає, що пандемія призведе до змін повсякденного життя, а також внесе корективи у роботу крамниць, кав’ярень і розважальних закладів.
Крім того, міністр повідомив, що йому вдалося захистити статтю бюджету щодо будівництва доріг та продовжити велике будівництво. За його словами, міністерство залучене у зведенні 4 тисяч кілометрів доріг державного значення, понад 2 тисяч кілометрів доріг місцевого значення, а також мостів, що дозволяє, зокрема, створювати нові робочі місця.
Також Криклій зазначив, що найскорішого відновлення потребує авіаційна галузь, оскільки вона може не витримати тривалого припинення авіарейсів, через що уряд планує вдатися до заходів із її державної підтримки.
“Якщо ми не відновимо пасажирські авіаперевезення, максимум до вересня авіація просто припинить своє існування. Тому ми розглядаємо варіант для глобальної підтримки авіації, зокрема для приватних перевізників”, – зазначив міністр.
За словами Криклія, держава планує компенсувати половину витрат усім авіаперевізникам, які здійснювали рейси на початку карантину, загальною сумою близько 4 мільйонів доларів. Крім того, окремо розглядається питання підтримки та запровадження спеціальних кредитних програм для того, щоб авіакомпанії могли поповнити обігові кошти.