Щоб клієнти не опинились у борговій ямі, банки пропонують їм кредитні канікули.
Кредитні канікули на час карантину впровадили повністю або частково три десятки українських банків. Також цю опцію запровадили і більшість фінустанов, які активно кредитують громадян або малий бізнес.
Про це повідомляє пресслужба Національного банку.
“Коронавірус вплинув не лише на здоров’я українців, а й на їх фінансовий добробут. Кредити стало важче обслуговувати. Щоб клієнти не опинились у борговій ямі, банки пропонують їм кредитні канікули”, – йдеться в повідомленні.
Кредитні канікули повністю або частково ввели 30 банків, тобто більшість фінустанов, що активно працюють з населенням.
Зазначається, що банки, які працюють виключно з великим бізнесом, в індивідуальному порядку опрацьовують питання кредитних канікул із клієнтами.
У той же час в НБУ підкреслюють, що кредитні канікули — це відтермінування боргу, а не його прощення.
Кредитні канікули не зменшують суму боргу. Зараз банки пропонують переважно відстрочку сплати тіла кредиту. Тобто клієнти тимчасово не платять основний борг, а от відсотки банки просять платити.
Кредитні канікули можуть отримати бізнесмени і громадяни, які опинилися у скруті через карантин, але які не мали боргів за сплатою кредиту на 1 березня цього року.
У НБУ навели приклад:
“Уявімо, що станом на початок березня у вас був кредит на телевізор, за яким щомісяця передбачені рівні обов’язкові платежі. Ви мали погасити кредит до кінця листопада. За 9 місяців, що залишалися, ви мали погасити залишок за тілом кредиту розміром 7 200 грн, а також відсотки з комісіями. До початку карантину ви щомісяця сплачували 1 040,30 грн (тіло — 800 грн, відсотки з комісіями — 240,30 грн). Зараз банк пропонує протягом карантину сплачувати лише відсотки, а от погашення залишку основної суми боргу перерахувати потім — після завершення карантину”.