У Держагенстві з управління зоною відчуження повідомили, що нині основні осередки пожеж рошташовані в районі сіл Новий Мир, Стара Рудня, Кливини та Чистогалівка. Спостерігається горіння трав’яного покриву, очерету та лісових ділянок окремими осередками. У районі села Чистогалівка через сильні пориви вітру вогонь перекинувся через мінералізовану смугу та автодорогу і, оминувши ділянку рудого лісу, досягши залізничної станції Янів.
“Спостерігається горіння трав’яного покриву на дамбі водоймища-охолоджувача, а саме між дамбою та річкою, що на правому березі Прип’яті. Якщо спостерігати за лівим берегом із мосту, то може скластися враження, що і там наявне задимлення. (…) на лівому березі річки Прип’ять жодних займань немає”, – ідеться у повідомленні Держагенства з управління зоною відчуження.
Загалом на території зони відчуження до гасіння пожеж залучено понад 390 осіб та 90 одиниць пожежної техніки. “Промисловим об’єктам зони відчуження, які розташовані на промисловому майданчику Чорнобильської атомної станції та комплексу “Вектор”, нічого не загрожує. На даний час ситуація контрольована”, – запевнила в розмові з DW прес-секретарка Держагенства з управління зоною відчуження Олена Ковальчук.
Сам розташований у Чорнобильськй зоні комплекс “Вектор” містить спеціально обладнане сховище твердих радіоактивних відходів та централізоване сховище відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання.
Як повідомляє ДСНС, радіаційний фон в Києві та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень. В українській столиці – 0,011 мікрорентген на годину (мР/год), у Київській області – в межах 0,012 мР/год при допустимому фоні 0,05 мР/год. У зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення рівні потужності еквівалентної дози гамма випромінювання не змінилися. У місті Чорнобиль – 0,020 мР/год при допустимому рівні до 0,055 мР/год.
Нагадаємо, лісова пожежа спалахнула 4 квітня поблизу села Володимирівка Котовського лісництва на площі у 20 гектарів. Офіційна причина займання невідома.
ВР посилює відповідальність за підпали
Тим часом депутати Верховної Ради України посилили відповідальність за підпал. Під час проведеного 13 квітня позачергового засідання народні депутати більшістю голосів ухвалили за основу законопроєкт № 2339, що передбачає істотне збільшення штрафів за підпали.
Згідно з нормами законопроєкту, грошові покарання за підпал зростуть з 8,5 тисячі до 153 тисяч гривень. Також збільшено штраф за забруднення атмосферного повітря: з 3,4 тисячі до 61,2 тисячі гривень, передає інформагенція “Українські новини”.