Волинь Новини

SkyEdge Technologies: як у Луцьку створюють FPV-дрони для фронту

Компанія SkyEdge Technologies, яка займається виготовленням FPV-дронів у Луцьку, з’явилася рік тому. Її засновник Андрій Звада, надихнувшись ідеєю допомагати ЗСУ, зумів перетворити свою волонтерську діяльність у справу, яка суттєво підтримує українську армію.

Читайте також: У волинянина шахраї вкрали понад 50 тисяч гривень

Головним досягненням компанії стало виробництво власного дрона під назвою Vohnyk, який уже активно використовується на фронті.

Як їм вдалося це зробити, в чому особливість Vohnyk та як його оцінюють військові, Андрій розповів для Район.Луцьк.

Як усе починалося

Андрій Звада долучився до волонтерської діяльності одразу після початку повномасштабного вторгнення Росії. Став волонтером неспроста – у нього дуже багато товаришів, родичів пішли воювати.

«У мене є товариш – Андрій Соломін. Я приїхав до нього й кажу: Андрій, як можна допомогти армії, треба щось робити. Він каже: давай будемо пробувати. Я поїхав у Литву, пригнав першу машину, потім другу. І так почалася співпраця. Почали також не тільки ганяти й передавати хлопцям авто, а й і ремонтувати їх», – розповідає чоловік.

Потім також розпочали займатися бронежилетами, «нічниками», «мавіками». Андрій усе відвозив самостійно, їздив на фронт один-два рази на місяць.

Після поїздок до Куп’янська та спілкування з військовими вирішив, що зможе самостійно створювати FPV-дрони.

Команда почала з невеликих інвестицій у комплектуючі. Не відразу все йшло гладко – перші моделі не працювали належним чином, падали, були проблеми зі зв’язком.

Але завдяки наполегливості, методом спроб і помилок, команда змогла розробити дієву модель дрона, яку назвали Vohnyk.

Особливості дрона Vohnyk

Однією з головних переваг FPV-дронів Vohnyk від SkyEdge Technologies є їхня адаптивність. Команда розробників тісно співпрацює з військовими, отримуючи відгуки та вдосконалюючи пристрої відповідно до потреб фронту.

Серед останніх інновацій – можливість встановлювати камеру донаведення цілі, що підвищує точність атак.

«Це дає гарну можливість змінювати параметри управління та відеосигналу, підлаштовуючи наші вироби суто під інтереси військових. Це стосується як частоти управління, так і відеосигналу. Є підрозділи, які сильно потребують модернізації, особливо в місцях, де дуже тісно працює ворожий РЕБ», – каже Євген, який займається проєктуванням FPV-дронів.

У SkyEdge Technologies прагнуть, щоб їхні дрони мали високий відсоток влучань, і вже бачать значні успіхи в цьому напрямку.

А також роблять акцент на збільшення відсотка локально вироблених запчастин, щоб зменшити залежність від імпорту, особливо китайського.

Вартість виготовлення одного дрона, залежно від комплектації, – від 17 500 до 23 000 гривень.

Тактико-технічна характеристика на FPV-дрон Vohnyk:

  • рама: карбон 8 дюймів;
  • Камера: денна/нічна;
  • робоче корисне навантаження: до 2 кг;
  • дальність керування та відео: до 20 км (за умов прямої радіовидимості та з використанням ретранслятора);
  • бойовий радіус польоту: до 12 км (6s2P) / до 17 км (6s3P);
  • крейсерська швидкість: 60-80 км/год;
  • максимальна висота польоту: до 3 км;
  • мотори: 2812 900KV;
  • потужність відеопередавача: від 2W;
  • батарея: 6s2P 21700 / 6s3P 21700.

Тактико-технічна характеристика на FPV-дрон Vohnyk 8 з візуальним наведенням:

  • плата візуального донесення: Cyclop;
  • стек: SpeedyBee F405 V3;
  • мотори: 2812 900KV;
  • пропелери: 8040 gemfan;
  • камера: FPV Caddx Ratel 2 / Night;
  • рама: карбонова 8 дюймів, власної розробки (Vohnуk)
  • плата ініціації: Firestarter;
  • батарея: 6s2p/6s3p (Vohnуk).

У розробці нині дрони на оптоволокні, вже незабаром їх представлять ширшій аудиторії.

Перші 100 дронів

На виробництво дронів гроші збирали також самостійно. Щоб усе було законно і правильно, відкрили громадську організацію «Будем жити».

Перша ціль була за місяць зібрати кошти на виготовлення 70 дронів, а це близько півтора мільйона гривень. Допоміг місцевий бізнес та звичайні люди – хтось давав 1000, а хтось 200 гривень.

«Я відвіз ці дрони до двох бригад. І в нас уже були перші відеопідтвердження, на яких наші дрони вразили ворожі цілі. Потім ми зібрали ще 100 штук, потім ще 100», – пригадує Андрій.

За цей час через громадську організацію передали приблизно 300 дронів, які вразили чимало ворожих цілей. Військові отримали їх безплатно, за актом виконаних робіт.

Справа розвивалася, потрібно було проходити кодифікацію дронів і виходити на державний рівень. Для цього відкрили ТзОВ, яке отримало назву SkyEdge Technologies.

Інновації та патріотизм

Військові високо оцінюють ефективність Vohnyk, а на стіні кабінету на виробництві висить український прапор із їхніми підписами.

«Я їздив дуже багато часу в одну бригаду і в одну роту розвідки, я практично там, як вдома. Ці хлопці – це мої побратими й друзі. Вони подарували мені цей прапор з їхніми підписами. Він мені дуже дорогий, бо я знаю в обличчя кожного. На жаль, серед них є і хлопці, яких немає уже в живих. Ми його повісили тут не заради краси. А тому, що коли заходимо кожен день сюди, на наше маленьке виробництво, він нас надихає працювати далі. Наша ціль одна – перемогти ворога», – кажуть виробники.

Як розпочати співпрацю

Компанія SkyEdge Technologies відкрита для співпраці та обміну інформацією, щоб прискорити процеси та збільшити ефективність у створенні дронів, разом працюючи над спільною метою.

Контакти:

Читайте також наші новини у Facebook