На Волині дослідники помітили рідкісного птаха – лебедя кликуна, – пише ІА Конкурент.
Про це повідомили на сторінці національного парку «Прип’ять-Стохід».
На одному з пасовищ, де проводяться наукові дослідження, в останні роки спостерігається значне зниження чисельності сивкоподібних та водоплавних птахів, в тому числі й рідкісних, занесених до Червоної книги України: пісочника великого Charadrius hiaticula, грицика великого Limosa limosa і крячка малого Sterna albirfons.
«На зниження їх чисельності вплинули, як кліматичні зміни, так і поява самосіву чагарників. У зв’язку з цим, Люб’язівським природоохоронним науково-дослідним відділенням спільно з науковим відділом НПП «Прип’ять-Стохід» проведене видалення самосіву чагарників з метою покращення місць гніздування цих птахів», – йдеться у повідомленні.
Повертаючись з природоохоронних заходів, на оз. Люб’язь виявили молодого лебедя-кликуна Cygnus cygnus, який відрізняється від лебедя-шипуна Cygnus olor формою і забарвленням дзьоба.
Лебідь-кликун (Cygnus cygnus) — вид птахів родини качкових, поширений у північній півкулі. В Україні пролітний та зимуючий птах. Вид перебуває під охороною Бернської конвенції та ряду інших природоохоронних документів.