Новини

Уряд удосконалив забезпечення гарячим харчуванням учнів початкових класів

Уряд розподілив кошти Всесвітньої продовольчої програми ООН Міністерству освіти та науки на покращення якості харчування учнів початкових класів.

Читайте також:На Рівненщині чоловік вкрав із військового авто скриньку з пожертвами

Про це в Телеграмі повідомив постійний представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

“Здійснено розподіл у 2024 році коштів, отриманих від Всесвітньої продовольчої програми ООН на рахунок для задоволення потреб освіти і науки, відкритий Міністерству освіти і науки в Національному банку, на нову бюджетну програму для надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення якості гарячого харчування учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти”, – йдеться у повідомленні.

Кабінет міністрів затвердив Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення якості гарячого харчування учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти.

Окремим рішенням уряду, як повідомив Мельничук, затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти.

У МОН повідомили, що документ передбачає розширення можливостей фінансування та підвищення ефективності використання коштів субвенції. Фінансування буде спрямовано на всі школи комунальної форми власності, де є учні початкових класів. Учні, які навчаються за індивідуальним навчальним планом (педагогічний патронаж), також отримуватимуть гаряче харчування, якщо перебувають у закладі освіти. Субвенція не буде враховувати учнів, які вже отримують безоплатне харчування за законом (наприклад, діти постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи).

Послуги з харчування (кейтеринг або аутсорсинг) можуть надавати як приватні компанії, так і комунальні підприємства громади.

Передбачено обов’язкове співфінансування: 70% вартості харчування покривають кошти субвенції, а 30% — місцеві бюджети, міжнародна технічна допомога, благодійні внески або інші джерела, не заборонені законодавством.

“Завдяки таким змінам уряд прагне розширити доступ дітей до якісного гарячого харчування і створити умови для ефективного використання державних коштів”, – наголосили у МОН.

Читайте також наші новини у Facebook