Волинь Новини

На ДПЗ зʼявився простір соціально-психологічної підтримки для переселенців

У Луцьку запрацював простір соціально-психологічної підтримки для ВПО.

Читайте також: Галущенко розповів у Відні, скільки Україна зафіксувала російських атак поблизу ядерних об`єктів

Він створений у гуртожитку Луцького вищого професійного училища на вулиці Сергія Климчука, 3. Це буде місце для проведення заходів соціально-психологічного спрямування серед людей, які обрали своїм новим домом Луцьку громаду, і наразі мешкають у цьому гуртожитку. Про це повідомили на сайті Луцькради.

Простір створили в результаті впровадження проєкту «Майбутнє у нашій турботі: облаштування простору соціально-психологічної підтримки вимушено переміщеним до Луцька українцям», що став одним із переможців Бюджету участі Луцької громади у 2024 році. Його автором є лучанка Тетяна Франчук. Разом із внутрішньо переміщеною особою Інесою Прокопець вони сформулювали ідею на підтримку ВПО, які мешкають в Луцькій громаді, однак дотепер не мали місця для спілкування та проведення культурно-освітніх заходів.

«Я неодноразово була долучена до волонтерських ініціатив і бачила, як внутрішньо переміщеним особам не вистачає соціальних зв’язків, як важко їм адаптуватися. Подібні простори стануть справді тією комунікаційною платформою, де люди зможуть знайти себе, нових друзів, облаштуватися і почуватися мешканцями громади. Тому я підтримала Інесу, бо нам важливо гуртуватися і показувати, що разом ми сила», – розповіла Тетяна Франчук.

У свою чергу, Інеса Прокопець розповіла, що мешкає у Луцьку з 2022 року після виїзду з Донецької області. У Луцькій громаді вона доволі успішно інтегрувалася та започаткувала соціальні зв’язки.

«Була чудова нагода і я тішуся, що долучилася до неї. Це Бюджет участі. Він дає можливість місцевим жителям написати проєкти для покращення свого життя. Ми також написали проєкт і отримали можливість його реалізувати», – сказала Інесса Прокопець.

У просторі облаштовано куточок психолога та соціального працівника, адже запит на роботу цих фахівців серед ВПО досить великий. Простір обладнаний безкаркасними меблями, які можуть рухатися, змінюватися і формуватися залежно від потреби. 12 грудня ж тут відбувся перший захід – майстре-клас від психологині громадської організації «Рокада» із розфарбування футболок і шоперів.

Читайте також наші новини у Facebook