Міноборони спільно з МОЗ представили проєкт реформи військово-лікарських комісій (ВЛК), покликаний суттєво змінити застарілу систему й усуне необхідність відвідувати територіальні центри комплектування.
Читайте також: У Запорізькій області загинув лучанин Віктор Оверчук
Про це йдеться в телеграм-каналі Міністерства оборони України.
«Принципи роботи ВЛК не змінювались десятиліттями. Система, яка існує зараз, є рудиментом старого адміністративного підходу. Вона повна недоліків, зайвих бюрократичних ускладнень, корупційних ризиків. Ми маємо суттєво знизити ці ризики», – наголосив заступник міністра оборони Сергій Мельник.
Реформа дозволить розділити рішення військово-лікарської комісії на два окремі набори даних:
- медичний;
- адміністративний.
Одні фахівці проводитимуть медичний огляд для ВЛК, а інші – аналізуватимуть анонімізовані результати цих медоглядів.
Як зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, людині достатньо буде лише візиту до цивільного медзакладу.
«Зробити це можна буде за місцем перебування. А далі ніякої біганини державними установами – за людину бігатимуть дані. Весь обмін цифровими документами триватиме лічені хвилини», – розповіла вона.
Зі слів Черногоренко, впровадження реформи відбуватиметься у кілька етапів:
- 1 етап буде реалізовано протягом 3 місяців. Результат – електронне направлення на ВЛК у «Резерв+» та, власне, сам висновок ВЛК в електронному вигляді.
- 2 етап, який дозволить проходити медичний огляд для формування висновку ВЛК у будь-якому зручному закладі охорони здоровʼя. Виконання заплановане до 01 червня 2025 року.
«Ця реформа потрібна, щоб військовозобов’язані могли довіряти системі. Проходити медогляд у цивільних закладах. Відчувати, що їх права захищені й що після медогляду їх одразу не визнають придатними, якщо у них насправді є якісь хвороби», – зазначила Катерина Черногоренко.
Читайте також наші новини у Facebook