Волинь Новини

Суд над посадовцем Волинської ОДА: постачальник неякісних бронежилетів для 100-ї бригади перебуває в Канаді

У Вищому антикорупційному суді триває розгляд справи стосовно колишнього начальника управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Волинської обласної державної адміністрації Валентина Сушика. Його звинувачують у зловживанні службовим становищем під час закупівлі бронежилетів та шоломів для Збройних сил України у 2022 році. Слідство вважає, що дії посадовця завдали державі збитків на суму понад 28 мільйонів гривень. Тим часом інший фігурант справи – директор фірми постачальника військової амуніції – двічі вислизав із рук правоохоронців і вже майже два роки перебуває в Канаді.

Читайте також: Розшукують зниклого 62-річного волинянина (Фото)

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» зібрав усі перипетії найгучнішої корупційної справи на Волині першого року повномасштабного вторгнення Росії.

Скандальновідомі контракти на 34 мільйони

За версією слідства, у період з березня по квітень 2022 року начальник управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Волинської облдержадміністрації Валентин Сушик, діючи у змові з директором товариства з обмеженою відповідальністю «БК КБР» Дмитром Нестеруком, організував закупівлю для військових частин партії бронежилетів та шоломів, які не відповідали державним стандартам якості.

У березні 2022 року посадовець уклав два договори з товариством з обмеженою відповідальністю «БК КБР» на постачання засобів військової амуніції. Загалом фірма за майже 33,9 мільйона гривень повинна була передати облдержадміністрації для захисту військовослужбовців 100-ї окремої бригади територіальної оборони 884 бронежилети та 846 шоломів.

Наприкінці березня та на початку квітня 2022 року придбані засоби захисту передали до військової частини. Військовослужбовці ТрО провели їх випробування на полігоні та побачили, що бронепластини не відповідають необхідному класу захисту. Виявили також, що деякі з касок мали сліди використання та були виготовлені у 2008 році, що могло свідчити про втрату ними захисних властивостей, оскільки рекомендований термін зберігання кевларових касок становить близько семи років. Частина ж пластин були саморобними та не виконували необхідних захисних функцій, прострілювалися з автоматичної зброї.

Посадовець Волинської ОДА підписав документи про оплату, в результаті чого з державного бюджету за неякісний товар було перераховано понад 28 мільйонів гривень. Тож 20 квітня 2022 року правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

Елітні автівки і несподіване повернення підозрюваного з Іспанії

У рамках розслідування силовики провели ряд обшуків за адресами ТОВ «БК КБР», у військовій частині, приміщенні Волинської ОДА, адресами проживання посадовців компанії-постачальника та посадовця ОДА, арештували поставлену амуніцію, банківські рахунки та майно фірми, а це 13 автомобілів, серед яких і елітні іномарки останніх років випуску: BMW X5, Porsche Cayenne, Audi RS7, Volkswagen Touareg, Audi Q5 тощо. Арештували й комп’ютери, флешки, телефони фігурантів та 4500 доларів США, які знайшли в одному з помешкань.

На початку липня 2022 року правоохоронці повідомили про підозру директору ТОВ «БК «КБР» Дмитру Нестеруку. Відповідні документи надіслали на його WhatsApp та електронну пошту фірми. Втім, він не відреагував і на виклик слідчих не з’явився. 6-го липня Луцький міськрайонний суд надав дозвіл на затримання чоловіка. Згодом з ним намагалися знову сконтактувати, але посадовець зник: виявилося, що він ще 29 квітня 2022 року виїхав за межі України завдяки системі «Шлях» та не повернувся. Згідно з даними правоохоронців, оселився Нестерук в іспанському місті Барселона, тож вони оголосили його в міжнародний розшук. Тоді ж, у липні 2022-го, суд постановив після затримання утримувати його під вартою.

Трохи більше ніж через місяць після цього Дмитро Нестерук самостійно повернувся в Україну – його одразу ж затримали в пункті пропуску «Устилуг» та вилучили мобільний телефон і закордонний паспорт. 21-го серпня 2022 року Феміда ухвалила змінити йому запобіжний захід із тримання під вартою на особисте зобов’язання. Із таким рішенням не погодилися в апеляційному суді і помістили підозрюваного під варту із можливістю внесення застави у розмірі 744,3 тисячі гривень. Її невдовзі внесли і 29 серпня Дмитро Нестерук вийшов з-під варти.

Читайте також наші новини у Facebook