Новини

Уряд оновив критерії бронювання та визначення критичних підприємств

Уряд завершив аудит і з 1 грудня запроваджує новий порядок бронювання та визначення критичних для економіки підприємств.

Читайте також: Якою буде зима 2024-2025 в Україні: метеорологиня здивувала прогнозом погоди

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«За результатами аудиту виявили низку проблемних моментів, які потрібно усунути», – повідомив він.

Так, новий порядок бронювання та критичності діятиме з 1 грудня. Тепер усі регіональні та галузеві критерії критичності підприємств будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки.

Для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом — тепер обов’язкові пункти для бронювання працівників.

«Зокрема, нарахована середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання», – повідомив Шмигаль.

Крім того, усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через «Дію». Відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям, пояснив прем’єр.

Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого.

До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося.

Нагадаємо, 9 жовтня президент України Володимир Зеленський обурився бронюванням 1,5 мільйона осіб, уряд до 15 листопада 2024 року призупинив дію деяких положень щодо визначення критично важливих підприємств.

23 жовтня Кабінет міністрів змінив порядок визначення критично важливих підприємств, дозволивши перевіряти їх на відповідність встановленим критеріям.

На сайті «Дії» призупинили можливість бронювання працівників від мобілізації як мінімум до 15 листопада.

Уряд протокольним рішенням погодив часткове відновлення бронювання для військовозобовʼязаних та готується запровадити нові правила для визначення критичності підприємств та необхідності бронювання їхніх працівників.

Натомість бізнес-асоціації закликають владу України відновити визначення критичності для підприємств та заблоковане бронювання працівників, про що йдеться у спільній заяві бізнес-асоціацій України, опублікованій на сайті Спілки резидентів «Дія.City».

Читайте також наші новини у Facebook