Волинь Новини

У Луцьку планують зробити парк розваг на території дитячої залізниці

Старі вагони, занедбані колії, аварійні сходи, які роками лишалися без догляду, — саме такий вигляд має Луцька дитяча залізниця зараз.

Читайте також: Загинув у відпустці у результаті ДТП: у рідному селі на Волині з почестями поховали воїна Олега Тананайка

Misto.media дізнавалися, чи зміниться тут щось найближчим часом.

Що відбувається зараз?

У грудні 2023 року все майно та рухомий склад дитячої залізниці Міністерство інфраструктури України передало у комунальну власність Луцької міської територіальної громади.

«Як місто ми зацікавлені у відновленні дитячої залізниці. Дуже хотілося б якнайшвидше запустити потяг, відновити станцію „Росинка“, і організувати нову рекреаційну зону в серці міста. Для того, аби зберегти принаймні те, що є, ми поставили камери відеонагляду, організували охорону та провели освітлення», — розповідає начальник відділу інвестиційної політики департаменту економічної політики Луцької міської ради Сергій Омельчук.

Нині досліджують будівлю, яка не в найкращому стані з 1950-х років, також аналізують стан всіх конструкцій, зокрема й колії, (не)рухомий склад, локомотив, вагони, сходи, які треба відновити.

Експертизу проводять також, щоб визначити, скільки коштуватиме відновлення залізниці, додав Омельчук.

Чи зміниться концепція залізниці

У травні 2024 року Луцька міська рада опублікувала опитування, в якому лучани могли висловити свої думки, запитання та поради щодо дитячої залізниці. Серед запропонованих варіантів була навіть ідея перенести її в парк Лесі Українки, що зробити практично неможливо.

Коли об’єкт передавався в комунальну власність Луцької міської територіальної громади, обов’язковою умовою було використання комплексу за цільовим призначенням. Відповідно, основна концепція залишиться незмінною — дитяча залізниця залишиться унікальною атракцією та місцем для позашкільного навчання дітей. Однак, і залізниця, і вся територія набудуть нових сенсів.

Локацію планують перетворити на свого роду парк з розвагами, каруселями, гірками, маленькими кав’ярнями та сувенірною продукцією.

Що пропонують зробити

Сергій Омельчук озвучив декілька ідей, які планують втілити на цій території:

  • відновлять роботу самої залізниці;
  • на території з’явиться місце, де можна буде поласувати солодощами та гарячими напоями;
  • відновлять позашкільне вивчення «залізничних» дисциплін, також там зможуть проводити гуртки екологічного спрямування;
  • планують встановити комп’ютерний симулятор, щоб кожен зміг відчути себе на місці машиніста;
  • оплатити проїзд можна буде за допомогою CityCard;
  • територію хочуть перетворити на новий міський парк, який стане магнітом для туристів та лучан.

Ремонт готуються розпочинати у 2025 році, щоправда, поки в міськраді ще не визначились із джерелом фінансування.

Читайте також наші новини у Facebook