Державна екологічна інспекція у Волинській області виявила на території Локачинської селищної ради три стихійних сміттєзвалища. Екологи вимагали компенсувати заподіяну шкоду довкіллю, але у селищній раді платити не захотіли. Представники інспекції звернулися з позовом до суду.
Читайте також: У Луцьку неповнолітнього водія Mercedes оштрафували на понад 48 тисяч
Про це йдеться у рішенні Господарського суду Волинської області від 4 вересня 2024 року, – пише Сила правди.
Держекоінспекція наполягала на стягненні з Локачинської селищної ради 153,8 тисячі гривень шкоди, заподіяної внаслідок порушення природоохоронного законодавства. Йдеться про три засмічені земельні ділянки, які інспектори виявили на території громади у серпні 2021 року. Згідно з їхніми даними, на стихійному сміттєзвалищі площею 350 квадратних метрів поблизу села Новий Загорів накопичилося 105 кубометрів відходів, на ділянці у 450 квадратних метрів біля села Кремеш – 90 кубометрів і найбільше – на території у 1665 квадратів неподалік Дорогиничів – 333 кубометри.
Щодо цього сміття Держекоінспекція надсилала у вересні 2021-го претензію до селищної ради про відшкодування завданої шкоди довкіллю, проте у громаді не погодились.
«У відповіді на претензію від 22.11.2021 року відповідач зазначив, що вважає помилковим визначення його суб`єктом відшкодування завданих державі збитків в результаті самовільного розміщення відходів у місцях, не передбачених для цього», – йдеться у рішенні суду.
Лише у червні 2024-го Державна екологічна інспекція у Волинській області вирішила звернутися з позовом до суду, аби стягнути кошти з селищної ради.
У суді ж зазначили, що сам по собі факт наявності сміття не є достатнім для того, щоб вважати землю засміченою. Обов’язковою ознакою засмічення землі є таке її засмічення, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього природного середовища. Водночас екологи не змогли довести шкоду навколишньому середовищу, зокрема не надали жодних матеріалів досліджень. Крім того, в судовому рішенні зазначено, що представники Держекоінспекції не вказали, яку саме нормативну грошову оцінку земельної ділянки використали при обчисленні розміру шкоди. У підсумку Державній екологічній інспекції у Волинській області в задоволені позову відмовили.
Читайте також наші новини у Facebook