На території Волинської області орієнтовно з 20 вересня планують почати осінню кампанії з імунізації диких тварин проти сказу. Вакцину розкидатимуть на площі понад 15 тисяч квадратних кілометрів.
Читайте також:На Волині п’яні молодики побили студента коледжу
Про це інформує Суспільне.
Головний спеціаліст обласного управління безпечності харчових продуктів та ветмедицини Сергій Войтюк зазначив, що вакцину розкинуть на території чотирьох районів. З його слів, у зв’язку з воєнним станом, вакцину не розкидатимуть з літаків, працівники Держпродспоживслужби розкладатимуть наживку вручну.
«Наживка має вигляд невеликих брикетів із запахом м’ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, що приманює тварин на великих відстанях та безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища», — каже Сергій Войтюк.
Він додав, що для проведення осінньої вакцинальної кампанії потрібно майже 376 тисяч доз. Вони поки в області не надійшли, бо наживку треба зберігати у холодильниках та швидко розкидати по територіях, інакше вона зіпсується. Як і під час весняної компанії, вакцина в область надходитиме частковими партіями, каже Сергій Войтюк.
Скільки хворих на сказ тварин виявили
Від початку року в області виявили 24 тварин, які померли від сказу:
- Луцький район — 10 тварин: 4 собаки, 3 коти та 3 лисиці;
- Ковельський район — 1 кіт і 1 собака;
- Камінь-Каширський район — 1 кіт;
- Володимирський район — 11 тварин: 5 собак і 6 котів.
У волинян просять при виявленні приманок – залишати їх на місці, не брати руками і не переносити.
Довідка. Сказ — це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним – 100% хворих людей помирають. Пероральна імунізація – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу. Вакцина сприяє створенню імунітету та не викликає захворювання сказу у диких м’ясоїдних тварин, а також безпечна для інших тварин.
Читайте також наші новини у Facebook