На Волині колишній чиновник надав підроблене свідоцтво про хворобу, щоб отримати інвалідність та пенсію зі страховими виплатами.
Читайте також: Бюджет Луцька виділить цього року 115 млн гривень на зарплати освітян
Про це пишуть Волинські новини з посиланням на сюжет ТРК «Аверс».
Уже багато років тривають судові процеси.
Історія розпочалася зі звичайного свідоцтва про хворобу. Але, як наполягає сторона обвинувачення, – підробленого. Виявляється, знайшли ще один документ із таким же номером, але виданий іншій особі.
Чи справді документ сфальсифікований, досліджували в суді першої інстанції, потім – в апеляції та касації. Все-таки справа знову повернулася до Волинського апеляційного суду.
За матеріалами слідства, у 2014 році обвинувачений нібито зумисно надав підроблене свідоцтво про хворобу для отримання третьої групи інвалідності, а в подальшому – пенсії по інвалідності й додаткових страхових виплат, що можуть сягати сотень тисяч гривень. Обвинуваченим виявився колишній чиновник – працівник податкової міліції. Наразі ця структура вже ліквідована, але її працівник досі ходить по судах.
Чоловік стверджує: про недійсність документа не мав поняття. Хто і для чого займався підробкою – навіть не здогадується. Пригадати, хто саме видав свідоцтво, теж не зміг.
Судові показання окремих свідків із членів військово-лікарської комісії, які стверджували, що такого документа не видавали, обвинувачений вважав наклепом. Й апелював до результатів судової технічної експертизи, де зазначається, що обидва свідоцтва про хворобу з ідентичним номером були надруковані на одному пристрої.
Суд першої інстанції у 2021 році виправдав ексчиновника. Ознак злочинного умислу в його діях не бачили й судді апеляційного суду. Однак прокурор вирішив продовжити судову тяганину та направив касаційну скаргу, яку задовольнили частково та призначили новий розгляд справи у Волинському апеляційному суді.
Варто зазначити: на цьому судова тяганина не закінчилася. Провадження у 2023 році було зупинено, оскільки обвинувачений тоді перебував на військовій службі в складі формувань, що переведені на воєнний стан. І лише у 2024 році, після звільнення чоловіка зі служби в Збройних силах України, апеляційне провадження відновили.
Щоправда, до розгляду справи не дійшло, бо засідання перенесли за клопотанням обвинуваченого. Причина – відсутність його захисника. Як швидко завершиться судова суперечка – поки невідомо.
Читайте також наші новини у Facebook