Питання наявності автоматизованих систем оповіщення населення про небезпеку не втрачає актуальності від початку великої війни. Зважаючи на затяжний характер воєнних дій, а також географічну даність агресивного сусідства росії та білорусі, встановленням централізованого оповіщення переймаються не тільки міста обласного значення, а й селищні та сільські громади. Зокрема, над реалізацією таких проєтів вже працюють Боратинська, Горохівська, Рожищенька та інші об’єднані тергромади.
Читайте також: Куди можна їхати: на Волині визначили 19 місць для безпечного відпочинку на водоймах
Про це йшлося сьогодні під час засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, повідомили у Волинській облраді.
У цьому контексті доречною та корисною була інформація керівниці проєктів ТОВ «НВФ «Бранд Майстер Плюс» Наталії Тельнової щодо розбудови місцевих автоматизованих системах централізованого оповіщення. Вона, зокрема, зазначила, що вже напрацьоване законодавство, яке унормовує вимоги до таких конструкцій. Серед основних – це спроможність системи працювати за будь-яких умов, що передбачає наявність резервного живлення та щонайменше двох каналів зв’язку, а також інтегрованість систем державного, регіонального і місцевого рівнів між собою.
«Етапи впровадження – це обов’язкове виготовлення ПКД, ліцензоване обладнання, виконання будівельно-монтажних робіт, перевірка і сертифікація перед введенням в експлуатацію та технічне обслуговування», – поінформувала Наталія Тельнова. Вона додала, що увесь комплекс послуг і готових технічних рішень, а також залучення спеціалістів забезпечує компанія «НВФ «Бранд Майстер Плюс», і закликала громади до співпраці.